Melisa e Për’puthen siç nuk e kishit imagjinuar! (Foto)

Personazhet e “Përputhen” kanë ngjallur mjaft polemika për vërtetësinë, të shkuarën etj. E teksa po ndiqet penalisht rasti...

Ofendime të rënda mes Stresit dhe Einxhël Shkirës!

Ngjarjet e fundit në vend kanë sjellë situata të tensionuara jo vetëm në protestë por edhe në rrjetet sociale, kryesisht nga personazhet...

Çfarë përfitojmë gjatë stinës së vjeshtës?!

Vjeshta veçse cilësohet si pranvera e dimrit, ka edhe benefite të tjera sidomos nga ana shëndetësore. Ushqimet sezonale

Rrethuar nga hipokrizia….!

Rrethuar nga Hipokrizia....! Me njerëz plot rreth meje, fytyra të qeshura, të zymta, të trishtuara, kureshtare...por jo të vërteta. Hipokrizi e gjallë!Kaq...

Kur do të bëhemi realistë dhe ti trajtojmë shqiptarët për atë që janë?!

Të mbyllim universitetet dhe të lëmë hapur shkollat fillore?! Me sa mend???? Një 18-vjeçar është më i ndërgjegjshëm për veten, higjenën, rrezikun...

Ngjarje të rëndësishme të datës 2 nëntor

Ngjarjet e datës 2 nëntor

 • 676- Donus u bë Papë
 • 1909- Lambda Chi Alpha  u themelua në Universitetin Bostonit.
 • 1930- Haile Selassie u kurorëzua Perandorë i Etiopisë.
 • 1936- U themelua CBS.
 • 1952- Krijohet qyteti i Memaliaj.
 • 1959- Hokej ne akull: Portieri Jasques Plante pasi u qëllua me take në fytyrë u kthye në lojë të luaj me maskë për të mbrojtur fytyrën, për herë të parë u përdor maska në hokein profesional.
 • 1965- Norman Morrson i vuri vetes zjarrin në shenjë proteste kundër përdorimit të lëngjeve djegëse në luftën në vietnam.
 • 1982- Filloi transmetimi i Channel 4 në Mbretërinë e Bashkuar.
 • 1984- Velma Barfield është gruaja e parë e dënuar me vdekje në Shtetet e Bashkuara që nga viti 1962.
 • 1988- Krimbi i Morrisit është krimbi i parë kompjuterik i shpërndarë në internet.

Lindje

 • 1795- James K. Polk, presidenti i 11 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës
 • 1865- Warren G. Harding, presidenti i 29 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës
 • 1910- Tefta Tashko Koco këngëtare lirike dhe e muzikës qytetare shqipatare, Artiste e Popullit
 • 1935- Bilal Xhaferri, shkrimtar shqiptar
 • 1965- Shah Rukh Khan, aktor indian
 • 1965- Lynn Nottage, shkrimtare amerikane

Vdekje

 • 1989- Afrim Zhita- Dëshmor
 • 1950- George Bernard Shaw, shkrimtar irlandezo-anglez(* 1856.)
 • 1975- Pier Paolo Pasolini, aktor filimi italian (* 1922.)
 • 1975- Besim Korkut, letrar boshnjak;

Sugjerime

Melisa e Për’puthen siç nuk e kishit imagjinuar! (Foto)

Personazhet e “Përputhen” kanë ngjallur mjaft polemika për vërtetësinë, të shkuarën etj. E teksa po ndiqet penalisht rasti...

Ofendime të rënda mes Stresit dhe Einxhël Shkirës!

Ngjarjet e fundit në vend kanë sjellë situata të tensionuara jo vetëm në protestë por edhe në rrjetet sociale, kryesisht nga personazhet...

Çfarë përfitojmë gjatë stinës së vjeshtës?!

Vjeshta veçse cilësohet si pranvera e dimrit, ka edhe benefite të tjera sidomos nga ana shëndetësore. Ushqimet sezonale

Rrethuar nga hipokrizia….!

Rrethuar nga Hipokrizia....! Me njerëz plot rreth meje, fytyra të qeshura, të zymta, të trishtuara, kureshtare...por jo të vërteta. Hipokrizi e gjallë!Kaq...

Kur do të bëhemi realistë dhe ti trajtojmë shqiptarët për atë që janë?!

Të mbyllim universitetet dhe të lëmë hapur shkollat fillore?! Me sa mend???? Një 18-vjeçar është më i ndërgjegjshëm për veten, higjenën, rrezikun...

Të ndryshme

Melisa e Për’puthen siç nuk e kishit imagjinuar! (Foto)

Personazhet e “Përputhen” kanë ngjallur mjaft polemika për vërtetësinë, të shkuarën etj. E teksa po ndiqet penalisht rasti...

Ofendime të rënda mes Stresit dhe Einxhël Shkirës!

Ngjarjet e fundit në vend kanë sjellë situata të tensionuara jo vetëm në protestë por edhe në rrjetet sociale, kryesisht nga personazhet...

Çfarë përfitojmë gjatë stinës së vjeshtës?!

Vjeshta veçse cilësohet si pranvera e dimrit, ka edhe benefite të tjera sidomos nga ana shëndetësore. Ushqimet sezonale

Rrethuar nga hipokrizia….!

Rrethuar nga Hipokrizia....! Me njerëz plot rreth meje, fytyra të qeshura, të zymta, të trishtuara, kureshtare...por jo të vërteta. Hipokrizi e gjallë!Kaq...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here