“Degjenerim tek femrat shqiptare,”- Gold Ag sqaron komentet ndaj Tunës: Nuk e ofendoj kurrë

Gold Ag ka sqaruar komentet e tij që bëri rreth këngëtares Tuna në “Shiko kush Luan”, ku teksa foli për sherrin e...

Brenda garderobës së Oriola Marashit, ja sa orë iu desh modeles për ta sistemuar

Modelja Oriola Marashi ditën e djeshme ka gjetur pak kohë për të rregulluar garderobën e saj. Ajo ndau me ndjekësit në Instagram...

Beren Saat zbulon sekretin e martesës me këngëtarin turk

Aktorja Beren Saat që prej vitit 2014 është e martuar me këngëtarin turk Kenan Dogulu. Çifti kanë patur krizat e tyre në...

U arrestua me Fjolla Morinën, lirohet biznesmeni që shoqëronte këngëtaren

Fisnik Syla, biznesmeni që u arrestua me Fjolla Morinën dhe shoferi i këngëtares, Fitim Muji janë lënë të lirë dy javë pasi...

Ky është çeliku qe nuk ndryshket i një mijë vjet më parë

Çelik i pandryshkshëm, një shpikje që daton që nga vitet 1800 dhe që revolucionarizoiindustrinë që nga vitet 1930, mund të jetë përdorur...

Më vjen keq për ata që varen nga gjykimi i të tjerëve!

Ndoshta varem edhe unë ndonjëherë? E pse duhet?! Se mos na dhanë ndonjë “dorë” në jetë, mos i patëm mbështetje, apo mos sakrifikuan në rritjen, edukimin tonë?! Jo! Janë thjeshtë disa njerëz të ligj, të pa punë, të cilët nuk kanë asgjë interesante për të bërë me jetën e tyre dhe diskutojnë tonën.

Është një shoqëri me disa rregulla aq të pa kuptimta, të krijuara e ndërtuara pa ndershmëri, imoralitete, po aq sa politikanët që zgjedhin për ti drejtuar. Po, ferri janë të tjerët! Për mënyrën e pa matur që flasin, për sigurinë e të shprehurit teksa komentojnë e thonë budallallëqe.

Ferri janë të tjerët që diskutojnë si një telenovelë mënyrën se si vishesh, si krihesh, si ecën, si flet! Në ferr shkofshi që të gjithë! Gjykimin tuaj nuk e llogaris në jetën time të drejtë e të pastër.

Nuk më bëni dot të keqe se më shihni të krehur bukur, të kujdesem për veten, as kur nuk e ndryshoj drejtimin dhe rrugën time nga fjalët tuaja negative. Nuk bëhem e përdalë pse jam me nxitim për të shkuar diku, kam oraret e mia, kam shumë miq, ose pse Zoti më ka falur hire të bukura.Nuk jam unë provukuese, jeni ju të cekët!

Ju që lejoni t’ju ofendohen nënat, motrat, shoqet, kushurirat, e çdo vajzë tjetër mbi këtë tokë. Jeni ju anti feministët që mendoni se të jesh feminist/e do të thotë që vajzat e gratë të bëjnë çfarë të duan e si të duan. Por jo “të dashurit e mi”, keni mungesë të theksuar informacioni. Feminist/e mbi të gjitha të bën respekti për vajzat dhe të drejtat e tyre.

Andaj keni qëndruar në vend numëro, se jeni të zënë duke gjykuar veprimet, mënyrën se si tjerët e jetojnë jetën. Është jeta jonë dreqi e mori, gabimet tona, pasoja që i heqim ne mbi supe. Pse dreqin bën rolin e Shakohoxhës dhe Olti Currit për jetën time?!

Më hiqeni si të emancipuar, kur ju nuk e njihni fjalën emancipim dhe as nuk e marr mundimin tua shpjegoj, pasi përsëri ju do të dëgjoni e kuptoni atë që doni të dëgjoni e kuptoni.Ju jeni ferri dhe llumi i shoqërisë sonë.Prej jush vajzat kanë frikë të ndërmarrin “hapa”. Ju mungon vetëbesimi, guximi, kurajo dhe prej jush nuk e njohin privatësinë, të drejtën e të qenurit e pavarur.

E përsëri, po ju, me fjalët dhe “parimet” tuaja antinjerëzore, ndikoni që qindra vajza të përfundojnë në shërbëtore e skllave të bashkëshortëve prototipë, të edukuar po nga ju, me idenë që gruaja duhet të shtypet, të nëpërkëmbet. Nuk dini ndryshe!

Kështu kanë bërë me ju dhe ndaj e lejoni të vazhdojë një ferr i tillë.Ju jeni ferri i vërtetë, që e keqja dhe ligësia e shpirtit ju depërton në fytyrë dhe ngjani aq shëmtuar e të pështirë sa nuk e keni idenë!

Unë dhe jeta ime nuk varemi prej jush dhe nuk më bëni dot pis me vrerin dhe helmin e zemrës suaj. Shoqëri jo humane, nuk dua të përfaqësohem nga individë të tillë!


E.D/Darling.al

Sugjerime

“Degjenerim tek femrat shqiptare,”- Gold Ag sqaron komentet ndaj Tunës: Nuk e ofendoj kurrë

Gold Ag ka sqaruar komentet e tij që bëri rreth këngëtares Tuna në “Shiko kush Luan”, ku teksa foli për sherrin e...

Brenda garderobës së Oriola Marashit, ja sa orë iu desh modeles për ta sistemuar

Modelja Oriola Marashi ditën e djeshme ka gjetur pak kohë për të rregulluar garderobën e saj. Ajo ndau me ndjekësit në Instagram...

Beren Saat zbulon sekretin e martesës me këngëtarin turk

Aktorja Beren Saat që prej vitit 2014 është e martuar me këngëtarin turk Kenan Dogulu. Çifti kanë patur krizat e tyre në...

U arrestua me Fjolla Morinën, lirohet biznesmeni që shoqëronte këngëtaren

Fisnik Syla, biznesmeni që u arrestua me Fjolla Morinën dhe shoferi i këngëtares, Fitim Muji janë lënë të lirë dy javë pasi...

Ky është çeliku qe nuk ndryshket i një mijë vjet më parë

Çelik i pandryshkshëm, një shpikje që daton që nga vitet 1800 dhe që revolucionarizoiindustrinë që nga vitet 1930, mund të jetë përdorur...

Të ndryshme

“Degjenerim tek femrat shqiptare,”- Gold Ag sqaron komentet ndaj Tunës: Nuk e ofendoj kurrë

Gold Ag ka sqaruar komentet e tij që bëri rreth këngëtares Tuna në “Shiko kush Luan”, ku teksa foli për sherrin e...

Brenda garderobës së Oriola Marashit, ja sa orë iu desh modeles për ta sistemuar

Modelja Oriola Marashi ditën e djeshme ka gjetur pak kohë për të rregulluar garderobën e saj. Ajo ndau me ndjekësit në Instagram...

Beren Saat zbulon sekretin e martesës me këngëtarin turk

Aktorja Beren Saat që prej vitit 2014 është e martuar me këngëtarin turk Kenan Dogulu. Çifti kanë patur krizat e tyre në...

U arrestua me Fjolla Morinën, lirohet biznesmeni që shoqëronte këngëtaren

Fisnik Syla, biznesmeni që u arrestua me Fjolla Morinën dhe shoferi i këngëtares, Fitim Muji janë lënë të lirë dy javë pasi...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here