Fansat “masakrojnë” në inbox Renada Cacin: Kur do dalësh që të t’kemi qëllim për të qeshur!

Kur publiku të do, të do dhe pikë! Nuk po e themi kot, por morëm shkas nga postimi i fundit në “instastory”...

Drilon Hoxha: Uroj që të mos kemi njerëz të vegjël rreth vetes!

Pak ditë më parë regjizori/aktori Drilon Hoxha publikoi trailerin e filmit më të ri prodhuar e realizuar prej tij, “Shkëmbimi”.

Pse emisionet televizive na shkaktuan dhimbje sysh e veshësh këtë fundvit?!

Meqënëse pak ditë kanë kaluar ga transmetimi i emisioneve festive, vezulluese e shumëngjyrëshe, të cilat nuk i bëjnë zemrat të shkëlqejnë, tregojmë...

Melisa e Për’puthen siç nuk e kishit imagjinuar! (Foto)

Personazhet e “Përputhen” kanë ngjallur mjaft polemika për vërtetësinë, të shkuarën etj. E teksa po ndiqet penalisht rasti...

Ofendime të rënda mes Stresit dhe Einxhël Shkirës!

Ngjarjet e fundit në vend kanë sjellë situata të tensionuara jo vetëm në protestë por edhe në rrjetet sociale, kryesisht nga personazhet...

Çifti shet shtëpinë dhe me një varkë me vela shkon në Karaibe me tre fëmijët dhe qenin

Në timonin e varkës me vela, Shibumi, rreth 17 metra e gjatë, babai Stefano Barberis, alternohet me nënën Sara Rossini, të dy në të dyzetat. Në ekuipazh fëmijët Iago 11, Nina 8, Timo 3 dhe qeni.


Me origjinë nga Lecco, familja shiti shtëpinë e tyre në Milano për të ndjekur këtë udhëtim të ëndërrave, i cili përfshin një ndalesë të parë në Kanare dhe më pas mberritjen në Karaibe.

Në bord pothuajse gjithçka është gati dhe fëmijët po bëhen gati për një mësim në distancë …
në det të hapur. Projekti gjithashtu ka një faqe në Facebook: Lundrimi Shibumi.

Qëllimi është të krijojmë "një udhëtim me një varkë me vela, prindër, tre fëmijë dhe një qen, një përvojë magjike në respekt të natyrës", lexohet në prezantimin e projektit Shibumi (në japonisht "bukuri e padukshme").

"Deti do të jetë shtëpia jonë. Energjitë e rinovueshme, respekti për mjedisin, produktet organike, analiza mikroplastike, planktonet dhe shikimi i cetaceut!": Kjo është ajo që Barberis do të jetojë në muajt e ardhshëm, si ujqër të vërtetë deti.

Nga ana tjetër, prindërit - ajo është një e pavarur në sektorin e tekstilit, ai është një fizikan nga Instituti Bërthamor i Fizikës Bërthamore - u takuan vetëm 18 vjet më parë gjatë një udhëtimi me vela në Greqi dhe, tani, pasi kishin realizuar ëndërren per një varkë të tyre, ata përgatiten për lundrimin e jetës me fëmijët dhe qenin.

"Ne jemi pak të lodhur, përgatitjet janë duke u zhvilluar, por mezi presim të lundrojmë", siguruan ata 'La Provincia di Lecco'. Dhe urimi mund të jetë vetëm "Erë e mbarë!".

Sugjerime

Fansat “masakrojnë” në inbox Renada Cacin: Kur do dalësh që të t’kemi qëllim për të qeshur!

Kur publiku të do, të do dhe pikë! Nuk po e themi kot, por morëm shkas nga postimi i fundit në “instastory”...

Drilon Hoxha: Uroj që të mos kemi njerëz të vegjël rreth vetes!

Pak ditë më parë regjizori/aktori Drilon Hoxha publikoi trailerin e filmit më të ri prodhuar e realizuar prej tij, “Shkëmbimi”.

Pse emisionet televizive na shkaktuan dhimbje sysh e veshësh këtë fundvit?!

Meqënëse pak ditë kanë kaluar ga transmetimi i emisioneve festive, vezulluese e shumëngjyrëshe, të cilat nuk i bëjnë zemrat të shkëlqejnë, tregojmë...

Melisa e Për’puthen siç nuk e kishit imagjinuar! (Foto)

Personazhet e “Përputhen” kanë ngjallur mjaft polemika për vërtetësinë, të shkuarën etj. E teksa po ndiqet penalisht rasti...

Ofendime të rënda mes Stresit dhe Einxhël Shkirës!

Ngjarjet e fundit në vend kanë sjellë situata të tensionuara jo vetëm në protestë por edhe në rrjetet sociale, kryesisht nga personazhet...

Të ndryshme

Fansat “masakrojnë” në inbox Renada Cacin: Kur do dalësh që të t’kemi qëllim për të qeshur!

Kur publiku të do, të do dhe pikë! Nuk po e themi kot, por morëm shkas nga postimi i fundit në “instastory”...

Drilon Hoxha: Uroj që të mos kemi njerëz të vegjël rreth vetes!

Pak ditë më parë regjizori/aktori Drilon Hoxha publikoi trailerin e filmit më të ri prodhuar e realizuar prej tij, “Shkëmbimi”.

Pse emisionet televizive na shkaktuan dhimbje sysh e veshësh këtë fundvit?!

Meqënëse pak ditë kanë kaluar ga transmetimi i emisioneve festive, vezulluese e shumëngjyrëshe, të cilat nuk i bëjnë zemrat të shkëlqejnë, tregojmë...

Melisa e Për’puthen siç nuk e kishit imagjinuar! (Foto)

Personazhet e “Përputhen” kanë ngjallur mjaft polemika për vërtetësinë, të shkuarën etj. E teksa po ndiqet penalisht rasti...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here