Muzika shqiptare në letargji! Artistë të pa frymëzuar profesionalisht!

Vera që lamë pas solli një mori këngësh e klipesh. Disa e arritën suksesin e kërkuar, e disa na zhgënjyen deri diku....

Horoskopi: Parashikimi i yjeve për muajin shtator 2021!

Dashi Përmes shikimit brenda vetes, ju do të arrini ekuilibrin e dëshiruar. Do të jeni më të mprehtë në...

Publikohet sondazhi: Ja kush është kënga hit e verës 2021!

Një sondazh i bërë në rrjetin social “Instagram” nga darling.al_media, ku morën pjesë rreth një mijë votues, nxorri si hitin e verës...

Horoskopi, 2 shtator 2021!

Dashi Jeta në çift do të ecë më së miri këtë të enjte 2 shtator. Nuk do të keni...

Kriset miqësia vëllazërore e Arsimit dhe Erit të “Për’puthen”!

Shumë dashuri, miqësi u shkatërruan që në lëkundjet e para të sfidave të jetës. Ndonëse tek ndjenjat përçuara nga ekrani nuk besojmë...

Muzika shqiptare në letargji! Artistë të pa frymëzuar profesionalisht!

Vera që lamë pas solli një mori këngësh e klipesh. Disa e arritën suksesin e kërkuar, e disa na zhgënjyen deri diku.

Ajo çka vumë re dhe me thënë të drejtën ishte bajatëse, tematika e njejtë. Luks, vajza të bukura, makina e veshje të shtrenjta, tekste mjaft të thata, përsëritëse dhe lodhëse. Tradhëtia, deti, vuajtjet, inati, “kërcënimet”, ngacmimet, premtimet, flirtet, dashuria, mesazhet e koduara, nuk na ndezën siç duhet këtë verë.

Këngëtarët hit dhe in, kanë mbetur linear, të njejtë dhe siç duket nuk kane frymezimin e duhur për të sjellë diçka ndryshe dhe më profesionale se vitet e tjera. Zona e tyre e konfortit dhe fansat e zjarrtë nuk janë inkurajim i mjaftueshëm për të bërë diçka më shumë, më ndryshe profesionalisht.

Nga ana tjetër këngëtarët e rinj po punojnë me “mish e me shpirt” për të nxjerrë në pah më të mirën e mundshme. Kështu kemi dy “përplasje” ekstremesh duke arritur të krahasojmë ata që kanë vite në tregun muzikor me ata që janë të sapo ardhur. Puna është e njejtë dhe dallimi nuk vërehet as me teleskop dhe as me lupë.

Me këtë ritëm të rinjtë do i lënë në hije të më përparshmit, ndaj mendojmë se duhet një frymë e re, një erë ndryshimi për të stimuluar artistët të jenë produktivë.

Darling. al

Sugjerime

Muzika shqiptare në letargji! Artistë të pa frymëzuar profesionalisht!

Vera që lamë pas solli një mori këngësh e klipesh. Disa e arritën suksesin e kërkuar, e disa na zhgënjyen deri diku....

Horoskopi: Parashikimi i yjeve për muajin shtator 2021!

Dashi Përmes shikimit brenda vetes, ju do të arrini ekuilibrin e dëshiruar. Do të jeni më të mprehtë në...

Publikohet sondazhi: Ja kush është kënga hit e verës 2021!

Një sondazh i bërë në rrjetin social “Instagram” nga darling.al_media, ku morën pjesë rreth një mijë votues, nxorri si hitin e verës...

Horoskopi, 2 shtator 2021!

Dashi Jeta në çift do të ecë më së miri këtë të enjte 2 shtator. Nuk do të keni...

Kriset miqësia vëllazërore e Arsimit dhe Erit të “Për’puthen”!

Shumë dashuri, miqësi u shkatërruan që në lëkundjet e para të sfidave të jetës. Ndonëse tek ndjenjat përçuara nga ekrani nuk besojmë...

Të ndryshme

Muzika shqiptare në letargji! Artistë të pa frymëzuar profesionalisht!

Vera që lamë pas solli një mori këngësh e klipesh. Disa e arritën suksesin e kërkuar, e disa na zhgënjyen deri diku....

Horoskopi: Parashikimi i yjeve për muajin shtator 2021!

Dashi Përmes shikimit brenda vetes, ju do të arrini ekuilibrin e dëshiruar. Do të jeni më të mprehtë në...

Publikohet sondazhi: Ja kush është kënga hit e verës 2021!

Një sondazh i bërë në rrjetin social “Instagram” nga darling.al_media, ku morën pjesë rreth një mijë votues, nxorri si hitin e verës...

Horoskopi, 2 shtator 2021!

Dashi Jeta në çift do të ecë më së miri këtë të enjte 2 shtator. Nuk do të keni...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here