25 C
Tirana
September 21, 2019
Fillimi Etiketimet Vere

Etiketim: vere

Foto/ Beatrix Ramosaj mahnit me bikini në plazh

Edhe pse gjatë kohëve të fundit nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor, Beatrix Ramosaj ka marrë të gjithë vëmendjen. Se fundmi ajo ka ndare me ndjekesit e saj ne rrjetet...

Harrojeni thënien:”Një gotë verë në ditë të bën mire”.Studiuesit thonë dicka komplet tjetër

Një studim global thotë se as gota e verës që konsiderohej e mirë për organizimin nuk është në fakt e shëndetshme. Hulumtimi i Lancet, thotë se çdo lloj alkooli rrezikon shëndetin, rrit...

Gik, vera e parë blu në botë

Nga Spanja vjen vera e parë blu. Është një pije alkolike e quajtur gik dhe e krijuar nga fillimi i vitit 2016. Dy vjet kërkime kanë qenë të nevojshme për të...

Veraria belge krijon veren me shijen e birres

49 vjecari Filip Decroix, me përvojë të gjatë në prodhimin e verës, kaloi shumë muaj duke krjuar formulën e "Steenstraetse Hoppewijn", një verë e gazuar me shije të ngjashme me birrën...

Kostumet e banjove onepeice 2017

Joshëse, minimale apo imagjinative? Ju zbulojme kostumet e banjove preference te 2017-s te cilat rikonfirmohen edhe per kete sezon si must have i veres. Protagonistë absolutë, modele romantike me detaje si...

Disa ide si te stilojme floket gjate veres se nxehte

Vapa e madhe na tregon qe eshte nje pengese e forte per te patur nje stilim "in" te flokeve pergjate veres. Nga te pashmangshmet baluke te lagura nga te djersiturit apo...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts