12 C
Tirana
December 13, 2019
Fillimi Etiketimet Termet

Etiketim: termet

Tërmeti 7.1 ballë godet Kaliforninë

Nje tjeter termet ka goditur Kalifornine e jugut ne oret e para te mengjesit. Nje dite pas atij 6.1 balle, sot Ridgecrest, Kalifornia eshte tronditur nga nje tjeter termet 7.1 balle ne...

Meksikë, tërmet 7,1 magnitudë : më shumë se 200 viktima

Bilanci mund të arrijë në 1,000 vdekje. Shkollat ​​dhe ndërtesat te shembura: Te gjithe po ndihmojne për të liruar njerëzit e bllokuar nën rrënoja. Epiqendra ishte në rajonin e Morelos, rreth...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts