27 C
Tirana
September 21, 2019
Fillimi Etiketimet Perime

Etiketim: perime

Tavë me brokoli dhe proshutë

A njihni përfitimet e brokolit? Këto perime janë të pasura me ushqyes, në fakt përmbajnë vitaminë A, C dhe E, aminoacidet, zinku dhe kaliumi. Brokoli ka veti antioksiduese që luftojnë kundër...

Format e cuditshme te frutave

Kompania kineze Fruit Mold Co. ka dizajnuar stampa për ti dhënë frutave dhe perimeve me forma të bukura dhe zbavitëse. Dhe disa janë (pak!) Të çuditshme.

Ushqimet e stinës: cfarë të blesh në shtator

Tregu përfshin të gjitha llojet e frutave dhe perimeve. Ja cilat janë ato "të vërteta", domethënë ato që bëhen në shtator. Perime karrota panxhar fasule sallatë jeshile speca domate rrepkë qepe e kuqe selino kungull kungull i vogel Fruta rrush luleshtrydhe limon shege kumbull fiku i indise

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts