27 C
Tirana
September 21, 2019
Fillimi Etiketimet Oh my food

Etiketim: oh my food

Smoothie me kastravec dhe mollë

Ndër smoothie-t më të mira të detoxit të bazuara në kastravec, ekziston ajo që përfshin edhe mollën. Ky i fundit zvogëlon kolesterolin, rregullon nivelet e sheqerit në gjak, parandalon problemet gastrointestinale...

Smoothie laksativ me fik dhe banane për ti thënë lamtumirë kapsllëkut

Kapsllëku është një nga problemet më të shpeshta të tretjes në mesin e popullatës dhe, në fakt, numri i pacientëve që vuajnë prej saj është më i lartë se ai i...

Smoothie me banane, luleshtrydhe dhe boronica

Është me të vërtetë e shijshme dhe e pasur me antioksidantë. Kjo është një mundësi e mirë për t'i mbajtur fëmijët tuaj të ushqyer mirë pa pasur nevojë të lodhni shumë....

Recetë për të luftuar gripin: Supë me qepë dhe hudhër

Kjo recetë shfrytëzon përfitimet e dy përbërësve të tij kryesor, shumë të dobishëm për eliminimin e viruseve që shkaktojnë gripin. Mëso recetën e supës me qepë dhe hudhër për tu ndjerë...

Smoothie me luleshtrydhe ,kivi dhe kos për një mëngjes të shijshëm

Luleshtrydhet, kivi dhe kos kombinojnë vetitë e tyre ushqyese në këtë perzierje të thjeshtë natyrale për të siguruar një koncentrat antioksidues, probiotikë dhe fibra. Marrja e këtij lëngu përmirëson tretjen dhe, për...

Supë spanjolle ‘Gazpacho’

Gazpacho është një pjate tipike spanjolle që përmban vitamina A, E dhe C, të gjetura kryesisht në domate. Kjo supë e ftohtë mban larg infeksionet virale, pervec se është ushqyese...

Tavë me brokoli dhe proshutë

A njihni përfitimet e brokolit? Këto perime janë të pasura me ushqyes, në fakt përmbajnë vitaminë A, C dhe E, aminoacidet, zinku dhe kaliumi. Brokoli ka veti antioksiduese që luftojnë kundër...

Smoothie kundër lodhjes së mëngjesit

Lodhja e mëngjesit është një realitet që përballet me mijëra njerëz. Kjo është për shkak të cilësisë së dobët të gjumit ose deficitit ushqimor dhe ekspozimit të zgjatur ndaj situatave stresuese....

Burger i mbështjellë me bejkon

Perberesit mish i grire vici bejkon ose pancete salcë worcestershire (e perbere nga bashkimi i salces sojës me uthull) mustarde kripe piper hudher pluhur qepe pluhur miell qumesht djathe chedar speca jeshil djeges sallate jeshile domate

Nje pice shtepie ndryshe

Përbërësit: Per brumin ujë i ngrohtë maja birre sheqer miell miell misri kripë gjalpë i shkrirë vaj ulliri Per salcen gjalpë qepë kripë piper i kuq rigon hudher e copëtuar sheqer domate te grira ose salce borzilok mocarele sallam apo suxhuk djath parmiggiano

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts