12 C
Tirana
December 13, 2019
Fillimi Etiketimet Kaliforni

Etiketim: kaliforni

Tërmeti 7.1 ballë godet Kaliforninë

Nje tjeter termet ka goditur Kalifornine e jugut ne oret e para te mengjesit. Nje dite pas atij 6.1 balle, sot Ridgecrest, Kalifornia eshte tronditur nga nje tjeter termet 7.1 balle ne...

Ledhatime ne plazh mes Lady Gaga dhe Cristian Carino

Lady Gaga eshte fotografuar ulur në plazh me dashurinë e saj të Cristian Carino gjatë një pasdite relaksuese në Malibu, Kaliforni. Këngëtares 31-vjeçare iu bashkua një shoqe tjetër, ndërsa kalonte ditën në...

Historia e errët e ‘portës së ferrit’ në liqenin e Berryessa

Një vrimë gjigande që papritmas u shfaq në mes të një liqeni dukej si porta e një bote nënujore . Ja cfare po ndodh me të vërtetë. Notaret u habiten pasi pane...

Selena Gomez dhe Justin Bieber duke shijuar udhëtimin romantik në Laguna Beach

Nuk mbërritur ende Dita e Shën Valentinit, por Selena Gomez dhe Justin Bieber mund ta kenë festuar tashmë festën e të dashuruarve. E! Lajmet mund të konfirmojnë se gjatë fundjavës çifti...

Kapet hajduti falë ADN-së në jashtëqitje

Policia e Kalifornisë u tha gazetarëve se kishin përdorur ADN-në për të identifikuar një të dyshuar për vjedhje që kishte bëre nevojat e tij dhe nuk i kishte hedhur uje. Nuk...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts