14 C
Tirana
September 22, 2019
Fillimi Etiketimet Feste

Etiketim: feste

Vip-at shqiptarë urojnë muajin e Ramazanit

Muaji më i rëndësishëm për myslimanët, muaji i Ramazanit ka filluar sot. Me rastin e fillimit të Ramazanit, emra të njohur të showbizit shqiptar kanë zgjedhur që nëpërmjet llogarive të tyre në...

Pamje nga festa për djalin e porsalindur të Almedës dhe Tolgës

Mbrëmjen e djeshme u dha lajmi se modelja shqiptare, Almeda Abazi e solli në jetë foshnjën e saj të parë. Djalit që ua dha epitetin prindër, çifti simpatik ia kanë vendosur emrin...

Gëzuar Ditëlindjen Enca !

Për këngëtaren sot është një ditë e rëndësishme. Enca ka ditëlindjen, mbush 22 vjec. Kengetarja e shume hiteve ka festuar me disa miq ne nje feste private . Permes disa...

Nail art për Halloween : 20 idetë më të bukura

Dita e shtrigave po afron: me artin e thonjve shumë ide origjinale dhe të modës për festen e Halloween!

Në Arabinë Saudite ndalohet festimi i ditëlindjeve

Së shpejti në Arabinë Saudite, do të ndalohet festa e ditëlindjes. 😑 Në vend tashmë është nisur një fatwa, e cila ka për qëllim parandalimin e çdo ditëlindje. Kjo është një përgjigje e...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts