25 C
Tirana
September 21, 2019
Fillimi Etiketimet Dreke

Etiketim: dreke

Tavë me brokoli dhe proshutë

A njihni përfitimet e brokolit? Këto perime janë të pasura me ushqyes, në fakt përmbajnë vitaminë A, C dhe E, aminoacidet, zinku dhe kaliumi. Brokoli ka veti antioksiduese që luftojnë kundër...

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Spinaqi është një bimë barishtore që i përket familjes së amarantaceae, e kultivuar si perime. Eshtë me origjinë nga Persia dhe merita e futjes së tyre në Evropë iu takon arabëve....

Për një drekë të shpejtë: fileto pule me spinaq

Përbërësit: 800 gr fileto pule 8 lg spinaq të zierë 1 kokër vezë djath sipas dëshirës pak miell kripë piper ereza siaps deshirës Përgatitja: Filetot i prejmë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në copën e mishit....

Si të përgatisim kërpudha me vezë

Përbërësit: 400 gr këpurdha 4 lg vaj ulliri 4 vezë të ziera 100 gr kaçkavall te grirë 150 gr majonezë salcë tabasko(sipas deshires) kripe piper erëza(sipas deshires) Përgatitja: Si fillim duhet te lani dhe pastroni këpurdhat ,prejini në feta të holla. Ngrohni...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts