Disa menyra per te thene te dua

Te thuash Te Dua:ekziston sot ndonje menyre origjinale per ta thene? Duket sikur kjo fjale ditet e sotme i ka humbur vlerat e saj....

Shpiket prezervativi qe ndryshon ngjyre ne prani te semundjeve

Disa studiues angleze te Newton Academy kane zbuluar nje sistem per tju dhene nje prekje magjike prezervativeve te cilet ndryshojne ngjyre sapo vihen ne...

5 vendet ku duhet te beni dashuri te pakten nje here ne jete

Nese keni vendosur te beni ndonje cmenduri sot do ju japim disa keshilla si ta beni nje nate te jete e paharrueshme. Ekzistojne vende shume...

Ngjyra e flokeve: Tendence 2017

Pas shume vitesh geshtenje natyrale alla Kate Middleton, 2017 shikon nje hakmarrje te bjondeve dhe kuqeve :D . Te rejat e ngjyrave kane te bejne...

Floket e shkurter te 2017-es

Kur behet fjale per prerje, stilistet e flokeve bejne nje kerkim te madh para se te nxjerrin propozimet e tyre. Ne 2017 nje rol...

Floket kacurrela: Stilimet e 2017

Te gjata,apo te shkurtra kacurrelat po jetojne sezonin e rilindjes. 2017 eshte cilesuar si hakmarrja e kacurrelave :D ,te cilat kane qene te lena...

Disa ide si te stilojme floket gjate veres se nxehte

Vapa e madhe na tregon qe eshte nje pengese e forte per te patur nje stilim "in" te flokeve pergjate veres. Nga te pashmangshmet...

Ide per te ricikluar nje krevat te vjeter

Edhe nje krevat i vjeter mund te jete objekt i riciklimit, dhe mes shume ideve te gjendura ne rrjet ajo e transformimit ne nje...

Si te riciklojme nje pasqyre te thyer

Na ndodh te gjitheve qe here pas here te thyejme pasqyren ne shtepi per ndonje arsye apo tjeter. Fat i keq ? Jo sot...

Nje shkalle e thjeshte druri ne nje librari moderne

Disa mobilje sigurisht me kalimin e viteve dalin nga perdorimi. Por pse ti hedhim kur mund ti riciklojme duke i perdorur ne forma dhe...