Cfare po ndodh me Lil Wayne?

Lil Wayne, ylli i muzikës që fitoi çmimin Grammy, u dërgua në spital të dielën pasi kishte pesuar nje krize epilepsie dhe u gjet...

Horoscopi Javor Gaforrja

4 Shtator- 10 Shtator Dashuria : Mos prisni qe te jene te tjeret te bejne hapin e pare, nese shihni qe nje nje kimi baze,...

Cili eshte objekti me i vjedhur i makinave?

Nëse mendoni për radion, keni ngelur mbrapa njëzet vjetësh. Airbag-et! Nëse në vitet 1990 terrori i shoferëve ishte të gjetin makinën e tyre me xhama...

“Capitan America” ribashkohet me mikun e tij me te mire

Ylli i Avengers Chris Evans ne nje video me qenin e tij , 😍 nje ribashkim emocionues pas 10 javesh.36 vjecarit i ishte dashur te...

Horoskopi Javor Binjaket

4 Shtator-10 Shator Dashuria: Mundohuni te njihni sa me shume njerez duke zgjeruar keshtu rrethin tuaj te miqesise. Ajo qe shfaq shenja shqetesuese eshte marredhenja...

Si te krijoni nje fener zanash

Le te mesojme si te realizojme fenere zanash duke perdorur disa kavanoze per ti dhene atmosferes pak magji, te cilen mund ta perdorni per...

3 menyra si te shmangni rrjepjen e lekures pas plazhit

Ju sapo keni ardhur nga pushimet, të gatshëm për ti bere ziliqare të gjithë në zyrë me ngjyren e lekures tuaj të përsosur. Ju...

Urat me mahnitese ne bote

1-Ura Lucky Knot ne Kine Ura e çelikut në qendër të ‘Changsha-s’, Lucky Knot shtrihet mbi një autostradë dhe liman të lumit ‘Mbreti Dragon.Ekipi i...

Horoskopi Javor Demi

4 Shtator-10 Shtator Dashuria: Mundohuni te mos jeni shume kokeforte, gje qe ju sjell te vleresoni si pozitive dhe ata njerez qe nuk jane. Eshte...

Hotelet qe do ju lene goje hapur

1-Hoteli Zand Sandcastle Zand Hotels ne Hollande janë hotelet e para në botë të ndërtuara nga rëra.Hotelet e përkohshme janë të fshehura në skulptura...

Kreativitet me rrotullat e letres higjenike!

Rrotullat e letres higjienike kane qene gjithmone burim frymezimi per cdo mendje kreative. Nuk e di nese ju keni pare, sepse per ne eshte...

Hamburger me baze larve

kompania COOP ne zvicer ka propozuar produkte me baze insektesh. Nje hipoteze gjithmone e me shume realiste, qe sigurisht mund te jete e ardhmja...

Perse duhet ti ruajme tapat e shisheve te veres

Para se te hedhim dicka qe ne pamje te pare mendojme qe nuk do na duhet kurre, duhet te shikojme mundesine e riciklimit. Ne kete...

“Se pari ata vrane babain tim”

Të shtunën, Angelina Jolie mori pjesë në Festivalin e Filmit Telluride në Kolorado për të debutuar dramën të bazuar në një histori të vërtetë,...

Horoskopi Javor Dashi

4 Shtator-10 Shtator Dashuria: Te mos perjashtojme nje marredhenje paralele nese ajo qe keni nuk ju kenaq me. Ose nese keni perjetuar nje periudhe krize,...

Si te personalizoni foton e pare te femijes tuaj

Për foton e parë na duhet sigurisht nje kornizë e veçantë, por pse te mos perpiqemi ta bëjme atë vetë! Me disa hapa të...

Japonezet krijojne kukullen e pare te gjalle ne bote

Efekti eshte pak shqetesues : Lulu Hashimoto eshte nje kukull por leviz si nje njeri. Krijuar nga Hitomi Komaki, ju prezantojme me kukullen e parë...

9 rregulla kunder eres se djerses

Këtu janë 9 truket e pagabueshme për të mbajtur nën kontroll djersën dhe erën e pakendshme që vjen si pasoje. 1.Pini uje me gllenjka Te pirit...

Si te rrisni shpejt qerpiket

Zgjidhni një nga këto 5 menyra DIY, natyrale dhe pa dhimbje për të rritur qerpikët shpejt. Rezultatet? Vetem pas disa javësh nga nëse aplikimi...