Hashtaget bejne 10 vjec !

Fjala Hashtag ka mare tashme nje perdorim te pergjithshem.Te gjithe ja dine kuptimin (dhe perdorimin) por pak e dine historine e vertete te #....

Disa karakteristika te Iphone 8

Kemi muaj qe flasim se si do jet Iphone 8 "Iphoni Dekades" ,qe do te shenoje nje ndryshim vendimtar ne krahasim me te kaluaren. DIzajni...

Facebook, pothuajse gati syzet AR

Oculus, një kompani e blere nga Facebook, ka paraqitur një patentë për syzet AR(augmented reality),me një teknologji të veçantë për projektimin e imazheve.Ajo flet...

Kofshë pule në salcë domatesh

Perberesit : -6 kofshë pule -350 gr salcë domatesh -1 luge vegete -40 ml vaj ulliri -kripë -piper i zi Pergatitja: Mishin e pules e pastrojme dhe ndajme ne dy pjese.Ne nje...

Kek me nutella

Keku me nutella eshte receta ideale per adhuruesit e nuteles . Ka nje shije fantastike dhe e thjeshte per tu bere.Duhet ta provoni ! Perberesit...

Speca turshi me gjize

Përbërësit -5 kg gjizë me krip -3 kg Speca somborka te shendosha -pak speca djeges Pergatitja: Speca pastrohen mire nga bishtat dhe farat dhe I mbushim me gjizen e...

Pastice me djathe

Përbërësit: -300 gr makarona -2 kokrra vezë -100 gr djathë -1 e 1/2 filxhan çaji qumësht -kripë ,piper -1 lugë gjelle gjalpë -1 lugë gjelle djathë kaçkavall të grirë Pergatitja : Makaronat...

Musaka

Perberesit: -500 gr patëllxhanë të prera në feta -½ kg kimë viçi -400 gr domate të konservuara -1 qepë e prerë hollë -Pak hudhëra -½ filxhan çaji djathë kaçkavall të...

Floyd Mayweather fiton dyluftimin e shekullit

Sipas ores tone , ne 6 te mengjesit u zhvillua ndeshja e shumepritur e boksit midis Floyd Mayweather dhe Conor McGragor.Mayweather fitoi ne raundine...

Luvabella, kukulla si ne horrorin Annabelle

Eshte pothuajse ajo periudhe e vitit ku te gjithe mendojme per dhurata nder te cilat jane dhe lodrat per femijet. Gjithnje ne treg dalin lodra...

Njeriu qe perjetoi nje pervoje prane vdekjes shpjegon se çfarë ndodh kur ‘shpirtrat e...

Është një subjekt i magjepsjes së përjetshme dhe ndoshta, pavarësisht nga të gjitha përparimet shkencore të njerëzimit, mbetet një nga misteret më të mëdha...

Nina Dobrev ka nje te dashur te ri qe me siguri e keni pare...

Kohet e fundit tabloidet po e asfiksonin me lidhje te supozuara sidomos ajo me e perfolura me Orlando Bloom, por tani eshte vete Nina...

Loja sensacionale per femijet me teme detin

Loja me teme detin eshte nje loje shume e lehte per tu pergatitur.Behet fjale per te krijuar dicka terheqese dhe stimmuluese ne te cilen...

Burani

Për të përgatitur një burani me spinaq për 4 persona nevojiten : 1 kg spinaq ½ kupë oriz ½ kupë vaj ulliri 2 domate të qëruara 3 qepë të...

Kush eshte djali “amerikan” ne videon e re te isis

Kte te marte ISIS ka publikuar nje video propaganduese te nje djali 10 vjecar ,i cili kërcënon presidentin amerikan Donald Trump. Ai eshte identifikuar vetem...

Peshq shumengjyresh prej akulli

Nese ju duhet ndonje ide sesi ti mbani femijet te qete per disa ore,kjo loje me peshq te ngrire do te ishte ideale. Mjafton ta...

Fileto pule me pana dhe kerpudha

Kjo eshte nje recete e lehte e cila mund te behet nga te gjithe, Perberesit: 4-5 fileto pule 1 qepe mesatare pana 1 kuti kerpudha te fresketa kripe dhe erza...

Patëllxhanë imam bajalldi

Përbërësit për 4-5 persona: 1 kg patëllxhanë 6-7 kokrra qepë disa domate 2 kokrra hudhra kripë piper majdanoz Per te pregatitur Patëllxhanë të mbushur veprohet ne kete menyre: Patëllxhanëve u qërohet bishti,...

Ju prezantojme me yllin e Blendi Fevziut

Ndërsa sukseset e tij profesionale sa vijnë e rriten, paralelisht me të rritet edhe ajo që mund të konsiderohet si nje nga  "sukseset" e...

Rikthimi i Taylor Swift

Pas nje pritjeje shume te gjate Taylor Swift ka konfirmuar publikimin e albumit te ri "Reputation" me 10 nentor. Kete gje ajo e beri...