7 C
Tirana
November 19, 2019
Fillimi Video

Video

Presidenti i Kinës Xi Jingping priti të mërkurën në Pekin homologun e tij kolumbian, Ivan Duque Marqez. Të dy udhëheqësit diskutuan marrëdhëniet bilaterale dhe çështjet e interesave të përbashkëta, siç janë mundësitë për investime dhe hapja e tregut për produkte të ndryshme, duke rezultuar në 20 dokumente të nënshkruara që mbulojnë fushat ekonomike, tregtare, financiare, transportuese dhe prodhuese.
Dyzet e katër njerëz u plagosën nga një valë "tsunami" në një park me pishine në Kinën verilindore. Incidenti ndodhi në parkun Yulong Shuiyun, në qytetin kinez Longjing, afër kufirit me Korenë e Veriut. Sipas njoftimeve të mediave lokale, incidenti u shkaktua nga një ndërprerje e energjisë që dëmtoi pajisjet elektronike në dhomën e kontrollit të pishinës së madhe që...
Pamjet e çuditshme tregojnë një njeri që qëndron pa levizur në mes të rrugës - derisa afrohen një kalë dhe një karrocë Në fillim klipi, i filmuar në Rumani, duket si një fotografi pasi burri qëndron plotësisht i palëvizshëm në rrugë. Shikoni videon.
Një elefant u arratis nga një cirk në provincën e Cosenza, në rrethana që ende duhet të qartësohen. Pas një udhëtimi nëpër rrugët e qytetit, vendosi të shkonte në plazhin e mbushur me njerëz të Santa Maria del Cedro për një notim.
Udhëtari, i quajtur në media lokale si Benni, bëri dy përpjekje për të sjellë shokun e tij të udhëtimit, të quajtur Frieda, në një tren, por u tha që kali do të duhej të largohej. Fotot e ndara në mediat sociale treguan pasagjeret e tjerë që qeshin dhe fotografonin kalin, ndërsa treni në qytetin Attnang-Puchheim priti në platformë, njoftoi...
Një grua u sulmua nga një dem gjatë festivalit spanjoll në Sumacarcer, Valencia. Gjatë festivalit toro embolado , demi është i pajisur me topa prej druri në brirë, të cilave iu vihet flaka. Gruaja e plagosur u dergua në spitalin Lluis Alcanyis dhe gjendja aktualisht paraqitet e qendrueshme.
Cristiano Ronaldo ka hapur dyert e shtëpisë se tij për fushatën e tij të fundit të koleksionit te ri te te brendshmeve. Ylli i futbollit, 33 vjec, e vë fizikun e tij të skalitur në shfaqje në një xhirim të ri për linjën e tij te bokseve dhe pantallonave të shkurtra SS18 CR7. Sportisti ndërkombëtar është modeli me i mire per...
Në videon e lëshuar, 24-vjeçari ndjek një zeshkane të mrekullueshme në nje udhëtimi të nxehtë. Një dashuri e goditur Niall ndjek vajzën e tij nga mesi i askundit në Hollywood Hills ku ajo po kercen me burra të tjerë. “ Her eyes could burn down the room “ On The Loose . 📸 @conormcdphoto A post...
Ajo promovoi linjën e saj të bukurisë MDNA së bashku me Kim Kardashian një natë më parë. Dhe Madonna ndau dicka te vogel rreth ketij bashkepunimi një video ne Instagram të mërkurën.
Bentley Bentayga Hybrid kombinon një benzinë V6 me 3.0 litra me motor elektrik. Blerësit mund të zgjedhin midis rivalëve motorre 4 litër V8 dhe 6 litër W12 .Por e gjelbër ende nënkupton fuqinë - që pritet të jetë në rajonin 450bhp. Kjo është e mjaftueshme për një shpejtësi të kufizuar prej 150mph për Bentley 4x4 të mëdha. Pritet që çmimi...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts