7 C
Tirana
November 19, 2019
Fillimi Sport

Sport

Kur Singapori të thërret, është detyrë të përgjigjesh. Dhe nuk ka asnjë justifikim që ka vlerë, qoftë edhe nëse je një lojtar i Premier Ligës. Kjo i ka ndodhur Ben Dejvisit, 18-vjeçarit të Fulhamit, që rrezikon 3 vite burg pasi nuk i është përgjigjur thirrjes nën armë të Singaporit, vendi i tij i lindjes. Në Singapor, me të mbushur 18...
Dënime përjetë, sektorë të mbyllur për gjithë sezonit, ndeshje pa tifozë, gjobë dhe dënime unike, FSHF reagon më në fund për dhunën e shkaktuar para derbit, për koreografitë dhe për gjithçka prodhoi sfida Tirana-Partizani. Ashtu siç pritej klubi bardheblu, si organizatorë të këtij derbi, kishin përgjegjësi të drejtë për drejtë, dënimi ishte më i rëndë por Tiranën por dhe kjo...
Te Bayern Munich, futbollistët dhe më shumë trajneri Niko Kovac jetuan momente frike në seancën e fundit stërvitore përpara ndeshjes kundër Fenerbahce për turneun veror “Audi Cup”. Megjithëse në klubin bavarez kanë dashur që gjithçka të kalojë në heshtje, ka qenë e përditëshmja “Bild”, ajo që ka zbulur një sulm të vërtetë të një tifozi në drejtim te teknikut...
Këtë herë futbollisti Cristiano Ronaldo është vënë sërish në qendër të vëmendjes por kesaj here shkak eshte bere partnerja e tij, Georgina. Ata janë fotografuar bashkë gjatë një eventi ku Ronaldo ka marrë një çmim, por duket se gjithë vëmendjen e ka marrë barku i rrumbullakosur Georgines. Ende asnjëri prej tyre nuk ka konfirmuar apo mohuar nëse janë në pritje...
Electronic Arts ka zbuluar "yllin e kopertines" të edicionit Ultimate të FIFA 20, dhe është një nga ikonat e modalitetit FUT: Zinedine Zidane. "Pas më shumë se dhjetë vjetësh, për Zinedine Zidane ka ardhur koha të rikthehet në FIFA dhe të bëhet një ICON FUT 20 së bashku me Andrea Pirlo, Didier Drogba, Ian Wright, Ronald Koeman dhe yjet e...
Është i pashmangshëm një takim mes agjentit te Coutinho dhe drejtuesve te Barcelones,për të folur mbi të ardhmen e fantazistit brazilian që deri tani nuk ka bindur 100% drejtuesit dhe tifozët blaugrana. Coutinho, i cili erdhi në janar 2018 nga Liverpool, ka një vlerësim që arrin deri në 100 milionë euro. Për shërbimet e lojtarit,janë të interesuar dy ekipet e Manchester (United,City)...
Muajin tjetër të majit shënohen 20 vjet te një nga finaleve më të mahnitshme në historinë e futbollit.Ajo u zhvillua në Camp Nou Bayern Munich prekte Ligen e Kampioneve ..Ndeshja ishte 1-0 ne favor te bavarezeve me nje gol te Mario Basler deri ne minuten e 85-te. Por ndeshja mori nje kthese te paharrueshme per tifozet e Manchester United...por edhe per...
Brazili është duke u përgatitur të përballet me Uruguain. Në një konferencë shtypi Neymar ju ben një surprizë gazetarëve, paraqitet bashke me djalin e tij Davi Lucca: "Unë jetoj larg dhe përpiqem të shfrytezoj çdo moment me të, më dhuron shumë dashuri. Unë jam krenar për fëmijën që është bërë, përpiqem të jem një baba në mënyrën më të mirë...
Cristiano Ronaldo doli përpara mediave ditën e hënë, në konferencën për shtyp përpara ndeshjes Manchester United-Juventus. Futbollisti i Juventusit u paraqit me një orë me diamantë që tërhoqi vëmendjen e gazetarëve. Ora e markës Jacob & Co, Caviar Torubillon ka plot 424 diamantë të bardhë dhe të kuq, të shpërndarë në të gjithë strukturën e saj. Paraprakisht vlerësohet se kjo orë kushton...
Mbrëmjen e djeshme, Kombëtarja Shqiptare e ka përfunduar ndeshjen me një barazim pa gola kundër Jordanisë. Pas përfundimit të takimit tranjeri Panucci ka refuzuar të flasë. Edhe pse moderatoja sportive Ilda Bejleri po e priste atë për intervistë. Ajo, e acaruar, në lidhjen direkte me studion e ka cilësuar veprimin e trajnjerit të Shqipërisë si arrogant dhe aspak korrekt. Gjithashtu, ish-tranjeri...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts