7 C
Tirana
November 19, 2019
Fillimi Lifestyle

Lifestyle

Ndonjëherë një puthje nuk mjafton. Shpesh gratë mendojnë se nxitimi I burrave ka të bëjë me faktin se ata duan të dalin sa më shpejt nga shtëpia. Por si është e vërteta? Si ta kuptoni se ai vazhdon të jetë I dashuruar me ju , dhe se nxitimi ka të bëjë thjesht me punën… Puthja Një burrë i dashuruar të përshëndet...
Shkaku kryesor përse zgjimi në mëngjesin me shi është më i rëndë se zakonisht, apo përse në ditët me shi ka më shumë gjumë dhe ndryshime hormonale, tregon studimi i Universitetit Shtetëror në Pensilvani. Nëse dita është me shi, ka më pak dritë, prandaj trupi tajit më pak serotoninë, ndërsa melatoninë më shumë – hormone të cilat drejtpërdrejt janë përgjegjëse...
Ish-zonja e parë e Amerikës Hilary Clinton ka qenë e ftuar së bashku me të bijën, Chelsea në emisionin “Good Morning America” për të promovuar librin “The Book of Gutsy Women”. Ndonëse ajo nuk është shprehur shumë lidhur me skandalin e tradhtisë të bashkëshortit të saj ish-presidentit Amerikan Clinton, këtë herë nuk e anashkaloi. Hilary u pyet se cili ka qenë...
"Unë besoj tek gratë e forta. Unë besoj te gruaja që është në gjendje ti dale per zot vetes. Unë besoj te gruaja që nuk ka nevojë të fshihet pas shpinës së burrit të saj. Unë besoj se nëse keni probleme, si grua qe jeni ju perballeni me to, nuk beni viktimën, nuk e bëni veten të dukeni e...
Pirja e duhanit, konsumimi i shpejtë i ushqimit ose shijimi i tepërt i alkoolit… edhe zogjtë në degë i dinë shprehitë e këqija që duhet të shmangen. Megjithatë, ekzistojnë edhe kërcënime më pak të njohura për shëndetin tonë, të maskuara shkathët në shprehitë e përditshme në dukje të padëmshme. Huffingtonpost zbulon pesë prej tyre. 1. Gënjeshtra Shpesh e zëmë veten se si manipulojmë...
1. Rregulloni shtratin kur zgjoheni në mëngjes 2. Lëreni dhomën të ajroset 3.Mos e shikoni celularin tuaj sapo zgjoheni 4. Mos e lini filxhanin e kafesë në lavaman 5. Fshijini mire çezmat dhe rubinatet e lavamaneve 6. Rregulloni jastekët e divanit 7. Mos përdorni këpucë në shtëpi 8. Praktikoni veprimtari sportive 9. Pini më shumë ujë 10. Bleni lule të freskëta për shtepine tuaj
Sipas faqes amerikane të Business Insider, Maha Vajiralongkorn është i pari në klasifikim: i kurorëzuar në 13 Tetor 2016 në Bangkok dhe e njohur edhe si Rama X, ajo ka pasuri prej mbi 26 miliardë eurosh. Ndërsa Elizabeth II ndalet në gjysmë miliardë dhe mbetet jashtë dhjetë të parave. I dhjeti Alberti i Monakos. 1- Mbreti Maha Vajiralongkorn, Tajlandë: 26.7...
Ka nga ata që e duan atë dhe nga ata që e urrejnë , ata që nuk e durojne erën e tyre dhe ata që mendojnë se ka erë të mirë ... për çfarë po flasim? Për shiun! Le të zbulojmë disa kuriozitete rreth këtij fenomeni të veçantë atmosferik. 1. Me sa shpejtesi bie shiu? Shpejtësia e shiut varet nga...
Zbuloni më poshtë cilat janë 10 gjërat që nuk bëni më që kur është interneti dhe bota dixhitale. 1. Të kërkoni një numër në librin e telefonit. 2. Të kesh një enciklopedi në shtëpi. 3. Të merni me qira një film 4. Të mbani rradhë para kabines telefonike. 5. Të prisni për larjen e fotografive 6. Të pyesni për ndërhyrjen e një eksperti(tani ka tutorial...
Kapsulë e re për Levi-n e frymëzuar nga Memphis, vendlindja e yllit te popit. Homazhe edhe për mitet muzikore të përjetshme, si Elvis. "Memphis dhe muzika e tij kanë qenë gjithmonë një pjesë e rëndësishme e imja dhe kjo është një pjesë e madhe e këtij koleksioni". Duke marë frymëzim nga vendet dhe kujtimet e vendlindjes së tij, Justin Timberlake, prezanton...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts