7 C
Tirana
November 19, 2019
Fillimi Instant

Instant

Dy aktorët shumë të pëlqyer nga publiku Romeo dhe Donald Veshaj para pak ditësh lajmëruan në emisionin “E diell” se nuk do të jenë më pjesë e ‘Al Pazarit’. Pas largimit të tyre, për herë të parë ka folur dhe Agron Llakaj. Gjatë emisionit të pasdites në ‘Vizion Plus’, aktori i humorit u shfaq i prekur nga ky largim i...
Rina ka performuar mbreme ne Podujeve, Ajo kendoi disa nga kenget e saj me te njohura dhe e ndezi atmosferen. Por ajo qe terhoqi me shume vemendjen ishte veshja e saj , e cila u shfaq me nje body te ngushte , te zi , prej tyli dhe transparent. Ajo ne kete koncert kishte vendosur paruke te gjata te zeza dhe...
Nëse ndjeni se nuk jeni rehat apo komod në punën që bëni, më poshtë do t’ju paraqesim 7 arsyet që duhet të largoheni sa më parë. Dhe nuk ka asgjë të keqe kur nuk ndjeni kënaqësi në punën që bëni. Kjo është një shenjë që të hiqni dorë. 1. Jeni në gjendje Status Quo Nëse punoni në një kompani prej disa...
Enca Haxhia ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në rrjete sociale, në të cilën u shfaq shumë joshëse. Kush don me degju (shumë) muzike te re ? “, është mbishkrimi që ajo ia ka lënë fotos. Kujtojmë se projekti i fundit nga Enca Haxhia është “Jealous”, këngë kjo që u prit mirë nga fansat e saj
Ndonjëherë një puthje nuk mjafton. Shpesh gratë mendojnë se nxitimi I burrave ka të bëjë me faktin se ata duan të dalin sa më shpejt nga shtëpia. Por si është e vërteta? Si ta kuptoni se ai vazhdon të jetë I dashuruar me ju , dhe se nxitimi ka të bëjë thjesht me punën… Puthja Një burrë i dashuruar të përshëndet...
Tashmë nuk është më i panjohur suksesi i saj në industrinë e filmave amerikanë. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur, Bleona Qereti, e cila është angazhuar prej kohësh me role të ndryshme në filma. I vetmi projekt ku nuk e kemi parë Bleonën është filmi i zhanrit horror. Por me anë të një njoftimi në ‘Instagram’, këngëtarja ka zbuluar...
Robert Berisha ka qenë gjithnjë në vëmendje të mediave jo vetëm për jetën private e këngët e reja që ai sjell në tregun muzikor shqiptar, por edhe për pamjen e tij, trupin e palestruar dhe faktin që vajzat çmenden pas tij. Mirëpo nuk ndodh e njëjta gjë me këngëtaren shumë të dashur për publikun, Barbana Dinin. E ftuar në emisionin “Mirage”,...
Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj prej kohësh e kanë zyrtarizuar lidhjen e tyre, duke dalë hapur në publik. Ata njihet si një nga çiftet më të dashura nga publiku, kjo edhe për shkak të daljeve të tyre të vazhdueshme së bashku nëpër rrjetet sociale, duke dëshmuar se po kalojnë një romancë të bukur. Së fundmi këngëtarja Eni Koçi ka habitur, duke...
Portieri i Kombëtares kosovare, Samir Ujkani, në fund të merkatos së verës bëri një hap të rëndësishëm në karrierë, pasi firmosi me Torinon. Edhe pse jo titullar, portieri shqiptar ka mundësinë të mësoj në një ambient të tillë. Në një intervistrë për mediat italiane, ai ka folur për kalimin te Torino, konkurrencën, ambientin dhe objektivat e tij. Kalimi te Torino? “Një...
Emanuel Mensah ishte një nga lojtarët më të përfolur në merkaton verore në Shqipëri, teksa kërkohej me ngulm nga Tirana. Sulmuesi ganez mbylli aventurën me Partizanin në fund të sezonit dhe ishte një lojtar i lirë. Nga kjo kërkonin të përfitonin bardheblutë e kryeqytetit, të cilët nisën kontaktet për ta afruar lojtarin në skuadrën e tyre, por nuk arritën një...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts