14 C
Tirana
December 13, 2019
Fillimi Home Faqe 311

Home

Ka disa vjet qe edhe ne Shqiperi festa e halloween-it festohet e madje vjen duke u permiresuar nga viti ne vit e meqenese kane ngelur vetem dy muaj nga festa,vendosem tju tregonim si ta beni me interesante dhe ne shtepi me gjene me klasike te Halloween-it.-Kungullin :D . Tanime nuk eshte e veshtire te gjejme ate te duhurin,-per kungullin e...
4 Shator-10 Shtator Dashuria : Nese po jetoni nje histori te vjeter mundohuni te beni zgjedhje te qeta dhe te matura, tani mund ta beni lidhjen zyrtare, ose te jetoni nje emocion te ri. Yjet jane ne favorin tuaj. Mundohuni te jini te sigurt ne gjerat qe beni, mos lini te tjeret t'ju vene ne loje apo t'ju bejne te...
Kur festoni pragun e Vitit të Ri në shtëpi, me miqtë, keni nevojë për dekorata të thjeshta, por të mrekullueshme. Krijimi i atmosferës së duhur nuk është aq i vështirë se elementët që kanë karakterizuar gjithmonë Vitin e Ri janë dritat dhe cdo gje tjeter që shkëlqen!-pervec jush offcors :* ;) A e dinit qe ngjyra e arit dhe argjendit...
Dashuria : Nuk duhet te besh asgje tjeter pervecse te konsolidosh marredhenjen tuaj duke evituar perplasje e mbi te gjitha te kerkoni zgjidhje te reja. Venusi do jete ne shenjen tuaj deri ne daten 20. Emocionet jane fondamentale kete jave, mund te vendosmi madje te mbylli nje histori per te filluar njohje te reja. Edhe pse keto dite mund...
Vaji i kokosit në kuzhinë Sipas hulumtimeve të reja, vaji i kokosit duhet të shmanget sepse është plot me acide yndyrore të ngopura të lidhura me kolesterolin dhe sëmundjet e zemrës. Disa studime, nga ana tjetër, mbështesin përfitimet e saj për praninë e vitaminave A, D, E dhe K lehtësisht të tretshëm, të cilat janë të shkëlqyera për shëndetin tonë....
Lil Wayne, ylli i muzikës që fitoi çmimin Grammy, u dërgua në spital të dielën pasi kishte pesuar nje krize epilepsie dhe u gjet i pavetëdijshëm në dhomën e tij të hotelit në Çikago. Lil Wayne,34 vjeç, që është bërë një nga emrat më të mëdhenj në muzikën rap gjatë një karriere prej dy dekadash,pësoi një krize të dytë...
4 Shtator- 10 Shtator Dashuria : Mos prisni qe te jene te tjeret te bejne hapin e pare, nese shihni qe nje nje kimi baze, atehere bej perpara vete! Ky horoskop flet per nje dashuri qe mund te kete filluar dhe rastesisht, emocione ne horizont te merkuren. Keni mundesine te rekuperoni dashurine ose ti dedikoheni toatilsht nje ndjenje tjeter. Ceshtja...
Nëse mendoni për radion, keni ngelur mbrapa njëzet vjetësh. Airbag-et! Nëse në vitet 1990 terrori i shoferëve ishte të gjetin makinën e tyre me xhama të thyer dhe tela elektrike që vareshin, kjo nuk ndodh më sot. Me futjen e radios standarde të makinave, është bërë e pamundur për vjedhësit që të heqin impiantin.Per kte arsyet hajdutet jane dashur te specializohen...
Ylli i Avengers Chris Evans ne nje video me qenin e tij , 😍 nje ribashkim emocionues pas 10 javesh.36 vjecarit i ishte dashur te largohej nga miku i tij per 10 jave , ndersa po xhironte filmin e ardhshem "The Red Sea Diving Resort" ne Afrike. Dhe duke gjykuar nga reagimi qe mori kur me ne fund arriti ne shtepi...
4 Shtator-10 Shator Dashuria: Mundohuni te njihni sa me shume njerez duke zgjeruar keshtu rrethin tuaj te miqesise. Ajo qe shfaq shenja shqetesuese eshte marredhenja prind-femije. Ju keshillojme te kini kujdes sepse fundjava mund te jete pak e veshtire per tu menaxhuar. Edhe nese dashuroni vertet dike, xhelozia eshte nje thike me dy presa! Pozicioni kunder Saturnit po ju ben...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts