29 C
Tirana
October 23, 2019
Fillimi Home Faqe 2

Home

Një nga skandalet e showbizit botëror që ka shkaktuar shumë bujë këtë vit ka qenë padyshim, tradhtia që iu bë personazhit televiziv Khloe Kardashian. Partneri i saj, basketbollisti Tristan Thompson u fotografua duke u puthur në një festë me mikeshën e tyre të familjes Jordyn Woods. Që pas ndarjes Tristan është përpjekur të rikthehet edhe me njëherë me Khloen dhe mesa...
Familja Kardashian-Jenner është gjithnjë në qendër të vëmendjes së mediave dhe duket se anëtarët e saj kujdesen që kjo vëmendje të mos largohet. Këto ditë po përflitet ndarje mes Kylie Jenner dhe reperit Travis Scott. Pas shumë aludimeve të media ku herë shprehen se Kylie dhe tradhtuar Scott dhe herë thonë se ka qenë ai shkaku pasi nuk donte fëmijë të...
Modelja me famë botërore Gigi Hadid është lakuar kohët e fundit për një lidhje të mundshme të saj me personazhin televiziv Tyler Cameron. Që pas ndarjes së bujshme me këngëtarin Zayn Malik, Cameron ishte personi i parë me të cilin Gigi nisi të dalë dhe njerëz pranë tyre treguan se kishin pëlqim reciprok për njëri-tjetrin. Dy muajt e fundit ata...
Kur Singapori të thërret, është detyrë të përgjigjesh. Dhe nuk ka asnjë justifikim që ka vlerë, qoftë edhe nëse je një lojtar i Premier Ligës. Kjo i ka ndodhur Ben Dejvisit, 18-vjeçarit të Fulhamit, që rrezikon 3 vite burg pasi nuk i është përgjigjur thirrjes nën armë të Singaporit, vendi i tij i lindjes. Në Singapor, me të mbushur 18...
Ish-presidenti i Amerikës, Barack Obama dhe ish-zonja e parë, Michelle kanë festuar përvjetorin e 27 të martesës. Barack dhe Michelle ende mbesin ndër pesonat më të pëlqyera dhe të përfolura duke u konsideruar si një çift ideal. Ata në publik shpesh herë tregojnë dashurin dhe rëndësinë që kanë për njëri-tjetrin dhe dita e përvjetorit nuk ishte më ndryshe. Ishte Barack ai që...
Arjon Muça moderator i disa emisioneve televizive, i ftuar në eminsionin e mëngjesit ”Ditë e RE”, ka deklaruar se në Shqipëri, Televizionet nuk vlerësojnë punonjësit e tyre.(Nuk mund te themi qe s'jemi dakord ;) ) “Nëse do të rikthehesha edhe njëherë, në kohë, e sigurt që nuk do ti isha futur botës së televizionit, kjo për arsye se nuk është...
Mozzik ka publikuar një fotografi të realizuar katër vite më parë. Mozzik është goxha aktiv në rrjete sociale, në të cilat publikon vazhdimisht imazhe të reja., shkruan lajmi.net. Së fundi, reperi postoi një fotografi, të cilën e kishte realizuar në vitin 2015, e që ndryshimi i vetëm që duket se ka pasur gjatë këtyre viteve është shtim në peshë. Mozzik së fundi...
Gjatë ditës së djeshme në të gjitha mediat e huaja u publikua lajmi se personazhi i njohur Kylie Jenner dhe partneri i saj Travis Scott janë ndarë. Por sipas tyre ndarja nuk është përfundimtare pasi çifti ka marrë një ‘pushim’ nga marrëdhënia e tyre. Mirëpo duket se gjithçka po merr një tjetër kthesë. DailyMail ka publikuar disa foto të Jenner duke...
Për këngëtaren Miley Cyrus muajt e fundit nuk kanë qenë ndër më të mirët. Në pak kohë ajo kaloi dy ndarje, të parën me ish-bashkëshortin e saj Liam Hemsworth pas vetëm 8 muajsh martese dhe më pas nga mikesha e saj Kaitlynn Carter pas një muaji lidhje. Por duket se tashmë kjo periudhë për të ka kaluar dhe Cyrus i është...
Rreth një vit më parë këngëtari Liam Payne është divorcuar nga këngëtarja 36-vjeçare Cheryl. Ata u ndanë në korrik të vitit të kaluar pas 2 vitesh e gjysëm martese dhe kanë mbetur miq për hir të djalit të tyre Bear. Kaq kohë pas ndarjes Liam ka lënë të kuptohet që ka qenë xhelozia shkaku që çoi në ndarje. Gjatë një...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts