35 C
Tirana
July 23, 2019
Fillimi Home

Home

Stephanie Niznik fatkeqesisht ka humbur jeten ne moshen 52 vjecare. Sipas Variety, aktorja Everwood ka humbur jeten papritur më 23 qershor në Encino, Kaliforni. Stephanie është më e njohur për rolin e saj, duke interpetuar Nina Feeney, fqinja e ëmbël i familjes Brown në Everwood. Ajo gjithashtu ka pasur role ne Diagnosis Murder, Star Trek: Enterprise, Dr. Quinn:...
Dashi Vetëm për shkak se ju duhet të merreni me përgjegjësitë e zakonshme, nuk do të thotë se nuk mund të argëtoheni teksa e bëni këtë. Lëreni kreativitetin tuaj t’ju udhëheqë dhe gjithçka do të bëhet më e lehtë. Demi Realiteti i jetës së përditshme mund të ndihet pak i ashpër sot dhe zhytja në fantazi do të jetë antidoti i përsosur....
Këngëtarja e njohur Rozana Radi pak minuta më parë ka ndarë me ndjekesit e saj në rrjetet sociale, një foto nga plazhi me bikini. Përvec faktit që artisja ka ditëlindjen dhe mbush plot 40 vjet, më shumë kanë tërhequr vemendjen format e saj ne bregun e detit. "Te jesh 40 vjec eshte shume cool" ka shkruajtur kengetarja perkrah fotos.
Pavarësisht skandalit të muajve të fundit për të cilin Loredana vazhdon të jetë nën hetim nga Prokuroria e Zvicrës për skandalin e mashtrimit, ajo ka vazhduar me karriren e saj muzikore duke publikuar se fundmi nje kenge te re. Kënga titullohet “Jezt rufst du an” dhe eshte ne gjuhen gjermane. Ajo zbuloi gjithashtu se kjo është kënga e preferuar e Mozzik,...
Dashi Të lindurit e kësaj shenje duhet të evitojnë të menduarit e tepërt, pasi mund të përfshiheni nga pesimizmi. Mësoni të respektoni denjat e personave, të cilët aktualisht nuk janë të qëndrueshëm emocionalisht. Beqarët nuk heqin dorë nga personi që dashurojnë. Demi Demat duhet në çdo mënyrë të shmangin irritimin dhe të mërzisin njerëzit përreth. Gjithçka do të shkojë mirë, nëse përpiqeni...
Edhe pse gjatë kohëve të fundit nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor, Beatrix Ramosaj ka marrë të gjithë vëmendjen. Se fundmi ajo ka ndare me ndjekesit e saj ne rrjetet sociale disa foto ku tregon linjat e saj perfekte.
Nje tjeter termet ka goditur Kalifornine e jugut ne oret e para te mengjesit. Nje dite pas atij 6.1 balle, sot Ridgecrest, Kalifornia eshte tronditur nga nje tjeter termet 7.1 balle ne oren 5:19 te mengjesit. Zona rreth Ridgecrest, tashmë duke u përpjekur të rikuperohej nga tronditja e mëparshme, mori nje tjeter goditje. Zyrtarët e zjarrit të Qarkut Kern raportojnë...
Orinda Huta ka treguar shpesh se ka një lidhje shumë të ngushtë me motrën e saj më të madhe, Silvana. Pavarësisht se e motra jeton me kilometra larg Shqipërisë, raportet e Orindës me të janë perfekte. Ditën e sotme Silvana feston ditëlindjen dhe ndaj nuk kishte si të mungonte një urim special nga ana e Orindës. Moderatorja ka publikuar...
Muaji më i rëndësishëm për myslimanët, muaji i Ramazanit ka filluar sot. Me rastin e fillimit të Ramazanit, emra të njohur të showbizit shqiptar kanë zgjedhur që nëpërmjet llogarive të tyre në rrjete të ndryshme sociale t’i urojë besimtarët e fesë islame, disa prej të cilëve përkundër angazhimeve edhe agjërojnë. Ndër ermat e njohur që e kanë uruar Ramazanin nuk ka...
E ftuar sot në “BE Coffee”, ishte këngëtarja shumë e pëlqyer nga publiku, këngët e të cilës kthehen në hite, Ronela Hajati. Gjatë intervistës me Ronelën, Besi zbuloi diçka që nuk e dinim për ta. Besi tregoi se ai dhe Ronela njihen prej 18 vitesh pavarësisht se nuk i kemi parë shpesh në shoqërinë e njëri-tjetrit. “Unë jam dëshmitar i asaj...

Teknologji

Ministri japonez i sigurisë kibernetike:”Kurrë nuk kam përdorur një pc “

Ministri japonez përgjegjës për sigurinë e informacionit ka pranuar se kurrë nuk ka përdorur një kompjuter në jetën e tij dhe nuk e di...

Most popular

Recent posts