7 C
Tirana
November 19, 2019
Fillimi Celebrity

Celebrity

Familja Kardashian-Jenner është gjithnjë në qendër të vëmendjes së mediave dhe duket se anëtarët e saj kujdesen që kjo vëmendje të mos largohet. Këto ditë po përflitet ndarje mes Kylie Jenner dhe reperit Travis Scott. Pas shumë aludimeve të media ku herë shprehen se Kylie dhe tradhtuar Scott dhe herë thonë se ka qenë ai shkaku pasi nuk donte fëmijë të...
Modelja me famë botërore Gigi Hadid është lakuar kohët e fundit për një lidhje të mundshme të saj me personazhin televiziv Tyler Cameron. Që pas ndarjes së bujshme me këngëtarin Zayn Malik, Cameron ishte personi i parë me të cilin Gigi nisi të dalë dhe njerëz pranë tyre treguan se kishin pëlqim reciprok për njëri-tjetrin. Dy muajt e fundit ata...
Ish-presidenti i Amerikës, Barack Obama dhe ish-zonja e parë, Michelle kanë festuar përvjetorin e 27 të martesës. Barack dhe Michelle ende mbesin ndër pesonat më të pëlqyera dhe të përfolura duke u konsideruar si një çift ideal. Ata në publik shpesh herë tregojnë dashurin dhe rëndësinë që kanë për njëri-tjetrin dhe dita e përvjetorit nuk ishte më ndryshe. Ishte Barack ai që...
Gjatë ditës së djeshme në të gjitha mediat e huaja u publikua lajmi se personazhi i njohur Kylie Jenner dhe partneri i saj Travis Scott janë ndarë. Por sipas tyre ndarja nuk është përfundimtare pasi çifti ka marrë një ‘pushim’ nga marrëdhënia e tyre. Mirëpo duket se gjithçka po merr një tjetër kthesë. DailyMail ka publikuar disa foto të Jenner duke...
Për këngëtaren Miley Cyrus muajt e fundit nuk kanë qenë ndër më të mirët. Në pak kohë ajo kaloi dy ndarje, të parën me ish-bashkëshortin e saj Liam Hemsworth pas vetëm 8 muajsh martese dhe më pas nga mikesha e saj Kaitlynn Carter pas një muaji lidhje. Por duket se tashmë kjo periudhë për të ka kaluar dhe Cyrus i është...
Rreth një vit më parë këngëtari Liam Payne është divorcuar nga këngëtarja 36-vjeçare Cheryl. Ata u ndanë në korrik të vitit të kaluar pas 2 vitesh e gjysëm martese dhe kanë mbetur miq për hir të djalit të tyre Bear. Kaq kohë pas ndarjes Liam ka lënë të kuptohet që ka qenë xhelozia shkaku që çoi në ndarje. Gjatë një...
Sot mediat rozë po zienin nga lajmi se Kylie Jenner dhe Travis Scott i dhanë fund marrëdhënies së tyre. Sipas raportimeve reperi nuk jeton më me Kylien, por shkon shpesh për të vizituar vajzën e tyre, Stormin. Gjithçka u konfimua kur në dasmën e çiftit Bieber, Kylie u shoqërua vetëm nga e bija. Sipas “E! News” ndarja më e papritur...
Grimieri i famshëm shqiptar, Mario ka festuar ditën e sotme ditëlindjen e tij të 37-të. Për vite me rradhë ai është kujdesur për pamjen e shumë personazheve të njohur ndërkombëtarë përfshirë këtu mikeshën e tij, Kim Kardashian. Nuk ma munguar sigurisht dhe urimi i modeles e cila postoi në ‘Instagram’ fotot e të dyve bashkë me një dedikim. “Gëzuar...
Ish-zonja e parë e Amerikës Hilary Clinton ka qenë e ftuar së bashku me të bijën, Chelsea në emisionin “Good Morning America” për të promovuar librin “The Book of Gutsy Women”. Ndonëse ajo nuk është shprehur shumë lidhur me skandalin e tradhtisë të bashkëshortit të saj ish-presidentit Amerikan Clinton, këtë herë nuk e anashkaloi. Hilary u pyet se cili ka qenë...
Justin Bieber dhe modelja Hailey Baldwin kurorëzuan dashurinë e tyre në Karolinën e Jugut duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e mediave. Në dasmën private të çiftit të njohur kishte familjarë dhe miq, ndër të cilët edhe personazhe të njohur të showbiz-it si Kendall dhe Kylie Jenner. Mirëpo, ajo që ra në sy dhe u diskutua ishte mungesa e dy mikeshave...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts