7 C
Tirana
November 19, 2019
Fillimi Beauty Tips

Beauty Tips

Tips and tricks to let your inner beauty and true self shine.

Është zbuluar aryseja e ndarjes së Cheryl nga Liam Payne. Ajo thuhet se është ndarë ngë këngëtari pasi ndjente se po e rriste vetëm djalin e tyre 17 muajsh Bear. Burimet thanë se ylli “Girls Aloud” u kujdes vetëm për djalin shumicën e vitit të parë të tij të lindjes. Ndërsa këngëtari ishte në udhëtim të vazhdueshëm për të promovuar karrierën e...
Floket bisht janë shumë më tepër se vetëm një stil ne nxitim e siper. Në botën e te famshemve, floket bisht kanë arritur momentin e tyre . Lartë, poshte, kaçurrelë, të drejtë, të rregullt, të çrregullt - yjet si Jennifer Lopez, Bella Hadid dhe Yara Shahidi kanë përsosur çdo formë dhe lloj të stilit. Kjo është dicka e madhe, sepse pa...
Kjo mund të ndodhë për çdo lloj floku, pasi zbokthi është produkt i një thatësire të tepërt dhe një akumulim i sebum. Edhe pse nuk është një problem serioz, prania e tij është e bezdisshme, sepse shkakton kruajtje, acarim dhe, në një numër më të vogël rastesh, humbje të flokëve. Meqenëse ky është një problem mjaft i përhapur sot duam...
Vagina është një organ i ekspozuar ndaj veprimit të patogjenëve të llojeve të ndryshme. Infeksionet vaginale shpesh paraqiten me çrregullime shumë specifike. Sekretet, për shembull, mund të ndryshojnë në ngjyrë, erë dhe konsistencë ose mund të jenë të pranishme kruajtje, djegie ose dhimbje . Llojet kryesore të infeksioneve vaginale dhe shkaqet e tyre përkatëse Çrregullimet ose simptomat që lidhen me infeksionet...
Sot ne ju paraqesim një maskë natyrale me të cilën do të eliminoni pikat e zeza. pikat e zeza janë papërsosmëritë e lëkurës të prodhuara nga dilatimi i poreve, që lejon akumulimin e qelizave të yndyrës dhe qelizave të vdekur. Zakonisht formohen në të ashtuquajturën zonen "T" të fytyrës, dmth zona të tilla si balli, hunda dhe mjekra. Shkaku kryesor...
Ndalimi i pirjse se duhanit është një proces kompleks dhe çdo person përballet në mënyrën e vet. Ka nga ata që e bëjnë atë në mënyrë progresive dhe ata që e ndalojnë pirjen e duhanit nga një ditë në tjetrën. Kur vendosim të ndërpresim pirjen e duhanit, duhet të marrim parasysh disa faktorë. Një nga këto është se truri...
Vera e kuqe është një nga pijet alkoolike më të konsumuara në botë. Është pjesë e kulturës ushqimore të qindra vendeve dhe konsiderohet si një burim ushqyesish të rëndësishëm për shëndetin tonë. Pavarësisht se konsumimi i tepruar është i dëmshëm, një ose dy gota në ditë e furnizojne trupin tonë me antioksidantë, vitamina dhe minerale të fuqishme që nxisin...
Është e zakonshme të dëgjosh për virtytet e omega 3 dhe përfitimet e saj për shëndetin e njerëzve. Këto acide yndyrore janë të veçanta, por trupi nuk mund t'i gjenerojë ato; për këtë arsye, qeniet njerëzore duhet t'i marrin nga ushqimi. Burimi më i njohur i omega 3 është peshku, për shembull: salmon, sardelet dhe ton. Por këto nuk janë...
Variçet janë një problem estetik dhe shëndetësor që shpesh ndikon në seksin femëror. Venat, të cilat duken të përdredhur dhe të përflakur, bëhen shumë të dukshme, veçanërisht në këmbë. Në disa raste ato nuk janë të dhimbshme dhe nevoja për t'i eliminuar ato është diktuar nga konsiderata te tipit estetik. Pothuajse gjithmonë, gjithsesi, është e nevojshme ndërhyrja sepse ato shoqërohen...
Balsam për flokë ka zënë, prej shumë vitesh, një vend shumë të rëndësishëm në rutinën e bukurisë femërore. Ka formula për çdo lloj të floku, megjithatë ne rekomandojmë, për ata që preferojnë të përdorin një produkt plotësisht natyral dhe ekonomik, një zgjidhje e thjeshtë me efekte të ngjashme me balsam, por me përfitime më të mëdha për kokën. Balsam me uthull...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts