13 C
Tirana
March 19, 2019
Fillimi Traveling

Traveling

Ato janë të listuara nga Private Islands Inc dhe të gjitha vijnë të zbukuruar me strehime luksoze. Iguana Island, Nikaragua - £ 471,775 Iguana Island është një ishull vullkanik 12 milje larg bregdetit të Bluefields, Nikaragua. Soneva Fushi, Maldives - £2,378,700 Soneva Fushi në Maldive është një ishull i drejtuar si një biznes turistik. Lataro Island, Vanuatu, South Pacific - £7,925,035 Ishulli Lataro...
Kjo është shfaqja më e madhe e kafshëve të egra në Tokë: një milion kafshë të egra që migrojnë midis Serengetit në Tanzani dhe Masai Mara në Kenia, ndërsa kërkojnë kullota të gjelbërta për të mbijetuar. Është gjëmuese, e fuqishme dhe shurdhuese. The Mail on Sunday's, George Davies arriti te shikonte një pjesë të vogël por shume gjalleruese të ketij...
Një grup turistësh në Hawaii fituan përvojën e rrallë të ecjes me këmbë vetëm disa metra larg nga vullkani aktiv në ishullin e madh të shtetit Aloha - dhe të gjitha u xhirua në kamera. Si pjesë e një turneu të quajtur Epic Lava Tours, grupi tregoi se ishin në gjendje të qëndronin të sigurtë vetëm një gur...
Një vrimë gjigande që papritmas u shfaq në mes të një liqeni dukej si porta e një bote nënujore . Ja cfare po ndodh me të vërtetë. Notaret u habiten pasi pane një vrimë gjigande te shfaqej në mes të një liqeni në Shtetet e Bashkuara. Shikuesit pyesnin nëse vrima misterioze qe u shfaq në Liqenin Berryesë në Kaliforni ,ishte...
Super fansja e Lord of the Rings ,Bry Voydatch , fluturoi nga SHBA-ja në Zelandën e Re për të festuar ditëlindjen e saj të 21-të. You could say today was a good day 👌 #getofftheroad #wellingtonNZ A post shared by Bry (@bry_turned_into_a_martian) on Feb 6, 2018 at 5:35am PST A post shared by...
Çmimet e TripAdvisor's Travellers' Choice, zbulojnë 25 plazhet më të mira në botë, 10 në Evropë dhe 10 në Britani të Madhe. Plazhi më i mirë në botë u zgjodh 'Grace Bay' në Providenciales në vendin Karaibe Turks dhe Caicos. Plazhi më i mire në Britani është 'Bournemouth Beach', ndërsa më i miri në SHBA është Clearwater Beach,...
Turistët kanë anulluar qindra rezervime hoteliere në Maldive çdo ditë që kur qeveria shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, thonë operatorët turistikë. Paralajmërimet e udhëtimit janë lëshuar nga qeveria britanike, si dhe Kina, India dhe Shtetet e Bashkuara, pasi presidenti i Maldive Abdulla Yameen arrestoi gjyqtarët që e urdhëruan atë për të liruar udhëheqësit e burgosur të opozitës që shkaktuan trazira civile. Telefonatat...
Fotot mahnitëse u shkrepen nga fotografi libanez, Bachir Moukarzel, duke përdorur dronin e tij. Një foto tregon një shfaqje të bukur me lule në formën e një avioni të Airbus A380 të Emirateve. Perspektiva unike e Dubait u kap nga kontrolluesi financiar Bachir Moukarzel, i cili është nga Kahale në Liban. 34-vjeçari përdori një dron për të kapur imazhet si pjesë...
Shumë pak prej nesh janë zhytur thellë në oqeanin e madh dhe madhështor. Fatmirësisht, fotografitë nga çmimet Underwater Photographer of the Year 2018 janë mjaft të 'thella' për të kuptuar mrekulline e oqeaneve dhe lumenjve. Konkursi këtë vit erdhi me piktura të pabesueshme, me titullin e Fotografit Nënujor të Vitit 2018 duke i shkuar Tobias Friedrich për imazhin e tij...
Kur flasim per ishujt te gjitheve na vjen ne mend nje parajse e vogel tropikale,me nje pamje te mrekullueshme,diell dhe pushime te pa harrueshme.Por ne toke egzistojn dhe disa prej tyre qe jane me rrezikshmeri te larte.Njihuni me disa prej tyre. 1.Ishujt Izu,Japoni Shtatë Ishujt Izu janë një grup ishujsh vullkanikë në Rripin Vullkanik Fuji që shtrihet nga veriu në jug...

Teknologji

Ministri japonez i sigurisë kibernetike:”Kurrë nuk kam përdorur një pc “

Ministri japonez përgjegjës për sigurinë e informacionit ka pranuar se kurrë nuk ka përdorur një kompjuter në jetën e tij dhe nuk e di...

Most popular

Recent posts