17 C
Tirana
August 19, 2019

ALB News

Pak kohë më parë reperi, S4MM paralajmëroi fansat se shumë shpejt do të publikojë një album të ri. Për këtë arsye ai ka fshirë pjesën më të madhe të postimeve në ‘Instagram’ dhe nuk është shumë aktiv. Megjithatë së fundmi S4MM nuk ka ngurruar të thumbojë publikisht këngëtaren e njohur, Enca, përmes ‘Instastory-t’. “Foton e kopertinës së albumit do të...
Jul Deda është një nga aktorët më të njohur të humorit shqiptar. Karriera e tij nis që në fillimet e programit të njohur të humorit, ‘Portokalli’. Të gjithë i mbajnë mend personazhet e tij epike si pjesë e grupit ‘The SHLBSH’, por mesa duket vetë Juli ka nostalgji për ‘Ushtar Selimin’. Ai ka publikuar një foto në ‘Instastory’ ku...
Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli sot ka ditëlindjen. E lindur në vitin 1984, ajo mbush plot 35 vjeçe ditën e sotme me një karrierë të bujshme profesionale. Genta ka kohë që është pjesë e skenës tonë e cila deri më tani ka mbledhur një numër të madh të fansave të cilët e përkrahin vazhdimisht. Këngëtarja nga Gjilani po vazhdon të jetë...
Adelina Tahiri në rrjetin e saj social, ka publikuar një foto të ëmbël me djalin, Jonin. Adelina në gusht të vitit të kaluar u bë nënë për herë të parë e cila po shijon çdo moment dhe tashmë i është përkushtuar tërësisht familjes. Tahiri është martuar me një avokat të pasur në Maqedoni, Serjozha Markov, per te cilin mori kritika...
Marina Vjollca konsiderohet si një nga vajzat më joshëse të showbizit shqiptar, por nuk mungojne zerat se ka pasur ndihma te jashte ne kete drejtim. Në foton e fundit që ka postuar në Instagram shkruan: “Hajde shkojmë me një selfie”. Por ndërsa ka marrë plot komplimenta, pati dhe nga ato skeptiket. “ Bukuri me operacione plastike“, I shkruan një ndjekëse, dhe...
Këngëtarja e cila ka vite në skenë, së fundmi ka dhënë disa këshilla se si të kujdeseni për pamjen tuaj, fytyrën më saktë, që të dukeni sa më të reja. “Të dashura motra kujdesuni për veten, për burrat, pse jo dhe për dashnorin, ndjehuni sa më seksy”, ka thënë Hadërgjonaj në videon e publikuar. Gjithashtu, këngëtarja ka pranuar se herë pas...
Ava Max, e cila po ndjek gjurmët e suksesit të Rita Orës, Bebe Rexhës dhe Dua Lipës, do të perfomojë mbrëmjen e sotshme në programin “The Ellen Show”, hitin e saj ndërkombëtar, “Sweet but psycho.” Kjo perfomancë padyshim që do t’i hapë edhe më shumë dyer në rrugëtimin e saj drejt suksesit pasi “The Ellen Show” është një prej programeve...
Anxhelina Hadërgjonaj i kushton shumë vëmendje pamjes së saj jashtme dhe kjo është vënë re në të gjitha paraqitjet që ajo bën. Ajo ka vendosur te ndaje disa foto me fansat e saj ne instagram, ku duket shume ndryshe nga c'jemi mesuar ta shohim. Anxhelina prej vitesh jeton jashte duke synuar tregun nderkombetar.
Dua LIpa, gjatë intervistës për prestigjiozen ‘Elle’ derisa fliste për fillimet e para dhe Kosovën, ka treguar se është duke punuar për një projekt të madh, albumin e saj të ri. “Shpresoj se do të lansoj albumin në fund të këtij viti ose në fillim të vitit tjetër. Nuk e kam vendosur ende listën e këngëve që do të përmbajë....
Morena Taraku, e shperngulur prej disa kohesh ne Turqi, ka vendosur te zbuloje per ndjekesit dashurine e jetes se saj. Behet fjale per qenushin Boo Moi i cili ne foto shihet duke fjetur dhe i mbuluar në shtratin e njëjtë ku flen bukuroshja. Morena kohët e fundit po punon në disa projetke të cilat nuk i ka zbuluar ende.

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts