17 C
Tirana
August 19, 2019

ALB News

Orinda Huta ka treguar shpesh se ka një lidhje shumë të ngushtë me motrën e saj më të madhe, Silvana. Pavarësisht se e motra jeton me kilometra larg Shqipërisë, raportet e Orindës me të janë perfekte. Ditën e sotme Silvana feston ditëlindjen dhe ndaj nuk kishte si të mungonte një urim special nga ana e Orindës. Moderatorja ka publikuar...
Muaji më i rëndësishëm për myslimanët, muaji i Ramazanit ka filluar sot. Me rastin e fillimit të Ramazanit, emra të njohur të showbizit shqiptar kanë zgjedhur që nëpërmjet llogarive të tyre në rrjete të ndryshme sociale t’i urojë besimtarët e fesë islame, disa prej të cilëve përkundër angazhimeve edhe agjërojnë. Ndër ermat e njohur që e kanë uruar Ramazanin nuk ka...
E ftuar sot në “BE Coffee”, ishte këngëtarja shumë e pëlqyer nga publiku, këngët e të cilës kthehen në hite, Ronela Hajati. Gjatë intervistës me Ronelën, Besi zbuloi diçka që nuk e dinim për ta. Besi tregoi se ai dhe Ronela njihen prej 18 vitesh pavarësisht se nuk i kemi parë shpesh në shoqërinë e njëri-tjetrit. “Unë jam dëshmitar i asaj...
Ka ardhur në jetë djali i Almeda Abazit dhe Tolgahan Sayisman. Ditën e djeshme erdhi në këtë botë vogëlushi Efehan, fëmija i parë i ish- Miss Shqipërisë dhe aktorit të famshëm turk. Ndërsa sot ka filluar të qarkullojë në rrjet një fotogafi e çiftit së bashku me foshnjën në duar. Kujtojmë se Almeda e as ‘Çënari’ nuk kanë postuar akoma asgje...
Mbrëmjen e djeshme u dha lajmi se modelja shqiptare, Almeda Abazi e solli në jetë foshnjën e saj të parë. Djalit që ua dha epitetin prindër, çifti simpatik ia kanë vendosur emrin Efehan. Ardhja e tij në jetë i ka gëzuar edhe familjarët e tjerë dhe të afërmit e çiftit. Vogëlushit iu bë një pritje e veçantë dhe fotot kanë qarkulluar...
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është e lidhur me Isaac Carew, një model i njohur i pasarelave që vjen nga Britania e Madhe. Së fundmi në Instagram nderkohe qe po u përgjigjej pyetjeve të ndjekësve, dikujt prej tyre i interesoi te dinte nëse ai e ka vizituar ndonjëherë Shqipërinë. “Dy herë, së shpejti bëhen tre” ishte përgjigja e cila...
Adelina Berisha nepermjet nje postimi ne rrjetet sociale ka bërë të ditur që së shpejti do te publikoje dy këngë. “Së shpejti, dy këngë të reja”, janë fjalët e këngëtares në një postim në InstaStory, e cila nuk preferoi të japë më shumë detaje.
Në mesin e 10 vendeve të para në botë ku lexohet më shumë libri ndodhen 6 vende aziatike dhe 4 vende europiane. Megjithatë, tërheq vëmendjen India që është radhitur si vendi i parë në botë ku lexohet më shumë libri. Në nën-kontinentin indian çdo qytetar lexon mesatarisht më shumë se 10 orë në javë. Dita e 23 prillit, festohet si Dita Botërore...
Që nga qershori i vitit 2018 kur Tayna publikoi hitin e saj të famshëm në bashkëpunim me reperin Don Phenom të titulluar “Columbiana” ajo u shndërrua në më kërkuarën jo vetëm në koncerte, por edhe në intervista televizive apo portale. E ftuar për herë të parë në Top Channel në spektaklin “E Diell”, reperja foli për gjithçka, që nga suksesi...
Reperi kosovar Ledri Vula po përflitet prej kohësh për një lidhje romantike me një vajzë të quajtur Sara Hoxha. Kjo e fundit, e cila nuk i përket botës së televizionit, kishte deri më tani një profil disi sekret në rrjetin social “Instagram”. Mirëpo, Sara duket se ka vendosur ta bëjë publike lidhjen me Ledrin, pasi llogarinë personale e ka...

Teknologji

Përdorimi i celularit rrit rrezikun e mbipeshës

Përdorimi i smartphone-it për më shumë se 5 orë në ditë rrit rrezikun e mbipeshes me 43%. Këtë sugjeron një studim i bërë mbi studentët...

Most popular

Recent posts