13 C
Tirana
March 19, 2019
Fillimi ALB News

ALB News

Kam frikë nga njerëzit e shëmtuar”, ishin fjalët e Aurela Hoxhës(bukuroshes madhe 😂🤡), të cilat bënë bujë në media. Por dhe një personazh tjetër, Kelvi Kadilli ka bërë një deklaratë të përafërt me të. Në emisionin e tij “Flakë fare” (nuk latë gjë pa kopjuar), në një intervistë me gazetaren Aulona Musta, AI pyeti atë nëse i gjykonte njerëzit nga...
Mimoza Shkodra padyshim është ndër artistet më të përfolura të momentit. Përpos ndarjes nga ish i fejuari Seldi , Mimoza tashmë po i rikthehet skenës muzikore me këngë të reja. Pas dy bashkëpunimeve me Seldin, u mendua se Mimoza e zëvendësoi atë me reperin Gold Ag. Dyshimet nisën bazuar në një foto të tyre bashkë. Por Mimoza ka sqaruar për...
Reperi i njohur, Mozzik ka paralajmëruar gjëra të mëdha që pritet t’i lansojë këtë muaj. Me anë të një postimi të publikuar në Instagram, reperi bën të ditur se këtë muaj do të sjell shumë projekte. “N’qet muj ka me goksu HiHopi”, është mbishkrimi që ia ka vënë fotos. Edhe pse këtë vit reperi kishte anuluar të gjitha mbrëmjet muzikore ai ka...
Kallashi është një personazh mjaft i njohur i showbiz-it shqiptar, e cila u bë e njohur nga kërcimet e saj ekzotike që bënte nëpër klube nate. Pas një periudhe shkëputje ku iku në Zvicër si pasojë e kërcënimeve që kishte marrë siç e tregoi edhe ajo vete në një intervistë të fundit, Kallashi është rikthyer në Kosovë dhe është mjaft...
Ronela Hajati momentalisht është në Las Vegas. Këngëtarja nga Shqipëria, Ronela Hajati është bashkë me shoqen e saj në Las Vegas, të cilat po argëtohen pafund. Nga atje, ajo nuk ngurron të sjell imazhe dhe video të ndryshme për mbi 300 mijë ndjekësit e saj. Në imazhin e fundit Hajati fotografohet pranë, Michael Jackson që tregon se është idhulli i saj. “Nëse...
Përveç se është rikthyer në Kosovë ajo tashmë po rikthehet edhe me projekte të reja por jo në muzikë, shkruan lajmi.n Me anë të një postimi të publikuar në Instagram bën të ditur se do të fillojë programin e ri. “Jam e lumtur qe gjate kohes qe do te qendroj ne Prishtine, do te rifilloj programin qe me ka dhene nje...
Ato janë të dyja këngëtare mjaft të suksesshme të muzikës shqiptare dhe njëkohësisht mikesha shumë të mira. Dhe çfarë bëjnë mikeshat e mira? Epo Dafina dhe Samanta na kanë treguar se janë si të gjitha vajzat e tjera, qëndrojnë në shtëpitë e njëra-tjetrës, gatuajnë dhe sigurisht kënaqen pafund. Vajzat janë mbledhur në shtëpinë e Dafinës, e cila ka postuar disa foto e...
Ajo është ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, e cila sjell hite muzikore të zonës jugore shqiptare. Bëhet fjalë për Maya-n, e cila prej vitesh ka bërë të gjithë publikun shqiptar për vete me zërin e saj. E megjithëse kohëve të fundit nuk e kemi parë në dalje publike, në televizion apo media të ndryshme, së fundmi nga Maya...
Tayna eshte nje prej repereve me te njohura e te komentuara ne Shqiperi, e cila po ben buje te madhe dhe kenget e saj jane kthyer tashme ne hite. Pervec kesaj, ajo shpesh eshte komentuar per pamjen e saj duke e akuzuar se ka bere nderhyrje estetike. E pyetur ne InstaStory nga nje ndjekes nese i kishte fryre buzet, ajo...
Lori Hoxha është një ndër vajzat më të komentuara në rrjete sociale. Ajo ka treguar disa detaje nga jeta e saj nëpërmjet instastory . Disa të vërteta të tjera që ndoshta i dinit ndryshe: 1-Lori Hoxha nuk mendon asnjëherë për kaloritë përpara se të konsumojë ushqimin. 2-Lori Hoxha është zhvendosur në Londër për të përfunduar studimet 3- Lori Hoxha preferon të...

Teknologji

Ministri japonez i sigurisë kibernetike:”Kurrë nuk kam përdorur një pc “

Ministri japonez përgjegjës për sigurinë e informacionit ka pranuar se kurrë nuk ka përdorur një kompjuter në jetën e tij dhe nuk e di...

Most popular

Recent posts