Nje tjeter termet ka goditur Kalifornine e jugut ne oret e para te mengjesit.

Nje dite pas atij 6.1 balle, sot Ridgecrest, Kalifornia eshte tronditur nga nje tjeter termet 7.1 balle ne oren 5:19 te mengjesit.

Zona rreth Ridgecrest, tashmë duke u përpjekur të rikuperohej nga tronditja e mëparshme, mori nje tjeter goditje. Zyrtarët e zjarrit të Qarkut Kern raportojnë “plagë të shumta dhe zjarre të shumëfishta” pa dhënë detaje. Zjarrfikësit e San Bernardino County raportuan ndërtesa të prishura dhe një lëndime të vogla.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here