Muajin tjetër të majit shënohen 20 vjet te një nga finaleve më të mahnitshme në historinë e futbollit.Ajo u zhvillua në Camp Nou
Bayern Munich prekte Ligen e Kampioneve ..Ndeshja ishte 1-0 ne favor te bavarezeve me nje gol te Mario Basler deri ne minuten e 85-te.
Por ndeshja mori nje kthese te paharrueshme per tifozet e Manchester United…por edhe per ata te Bayern.

Sheringham arriti barazimin në minutën e 90-të.Ne me pak se nje minute pas shenimit te golit te barazimit,Ole Gunnar Solskjaer,trajneri aktual i djajve te kuq,
shenoi golin e fitores pas nje goditje kendi qe ai vete kishte fituar.

Ishte delir ne tribunen e anglezeve,ndersa Collina mundohej te ngrinte lojtaret e Bayern qe ishin te shkaterruar ne fushebn e lojes.
Askush nuk e harron imazhin e Samuel Kuffour, i cili godet tokën në dëshpërim.

“Po ta kisha perseritur njeqind here ate aksion,99 here topin do e kishte pritur Khan ose do ndaloj nga mbrojtesit.Keshtu e kujton trajneri i Manchester United ate aksion.

Nesër Solskajer kthehet në Camp Nou, skenën që e bëri të pavdekshëm.Do të jetë një ditë e veçantë sepse ai përballet me një të re të pamundur në karrierën e tij.
Disa dite me pare mori nje fitore te madhe ne Parc des Princes duke eliminuar Psg pas nje fitore me rezultatin 2-0 te ketyre te fundit ne Old Trafford.
Asgjë nuk është e pamundur “deklaronte tekniku norvegjez disa dite T përpara ndeshjes së kthimit që do të fitonin me 1-3.
Te pamunduren Solskjaer e ka treguar ta ktheje ne te mundur,mjafton te pyesim tifozet e Bayern Munich