Kam frikë nga njerëzit e shëmtuar”, ishin fjalët e Aurela Hoxhës(bukuroshes madhe 😂🤡), të cilat bënë bujë në media.

Por dhe një personazh tjetër, Kelvi Kadilli ka bërë një deklaratë të përafërt me të. Në emisionin e tij “Flakë fare” (nuk latë gjë pa kopjuar), në një intervistë me gazetaren Aulona Musta, AI pyeti atë nëse i gjykonte njerëzit nga pamja e jashtme.

“Bukuria është relative, është me rëndësi të ndjehesh mirë me veten tënde. Mendoj që ka njerëz të bukur, e të shëmtuar që mua më duken të tillë, por s’do guxoja kurrë t’ia thosha këtë gjë, sepse është thjesht përshtypje e imja”, ishin fjalët e Aulonës.

Ndërsa moderatori/këngëtari/modeli(ca s’eshte me pak fjale 🤔) u shpreh hapur duke thënë se të shëmtuarit janë njerëz të këqij.

“Fobia ime më e madhe janë njerëzit e shëmtuar. Ata janë të palumtur dhe janë njerëz të këqinj”, tha moderatori shqiptar.

Ndërsa une mendoj se kur një njeri shprehet si më siper, është i shëmtuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here