Të gjithë zërat deri më tani thonë që Apple do të bëjë prezantimin e 3 iPhone-ve të rinj më 12 shtator. Kjo kryesisht pasi shtatori është tradicionalisht muaji kur Apple prezanton prurjet e saj të reja.

Ndërkohë, deri më tani nga thashethemet që kanë qarkulluar dihet:

Prezantimi pritet të bëhet më 12 shtator

Edhe pse për përfaqësuesit e mediave nuk ka ende një festë zyrtare, ka shumë gjasa që iPhone-t e rinj të prezantohen më 12 shtator . Meqenëse mediat amerikane kanë marrë njoftime të ndryshme paraprake nga prodhuesit e aksesorëve, të gjithë kanë rënë në “konsensus” për datën 12 shtator.

Priten tre modele të reja të iPhone-ve

Burime të ndryshme kanë raportuar prej javësh tashmë që Apple do të prezantojë tre iPhone të rinj. Është planifikuar një iPhone X Plus, i cili do të ketë një ekran OLED prej 6,5 inç . Madhësia e tij ka të ngjarë të jetë e krahasueshme me iPhone 8 Plus. Për shkak të ekranit me kornizë dhe sensorit të ruajtur të gjurmëve të gishtit dhe butonit të shtëpisë , i cili gjithashtu do të zëvendësohet nga FaceID.

Sa i përket çmimeve, analistët presin 700 deri 800 dollarë për modelin më të lirë, ndërsa variantet e OLED mund të kushtojnë $ 1,000 dhe 1,100 dollarë.

Pritet gjithashtu që Apple, për herë të parë të prodhojë iPhone të rinj me ngjyra të ndryshme.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here