Ato janë të listuara nga Private Islands Inc dhe të gjitha vijnë të zbukuruar me strehime luksoze.

Iguana Island, Nikaragua – £ 471,775

Iguana Island është një ishull vullkanik 12 milje larg bregdetit të Bluefields, Nikaragua.

Soneva Fushi, Maldives – £2,378,700

Soneva Fushi në Maldive është një ishull i drejtuar si një biznes turistik.

Lataro Island, Vanuatu, South Pacific – £7,925,035

Ishulli Lataro është një ishull privat me rreth 800 hektarë të vendosur jashtë brigjeve të Espiritu Santo në ishujt e veriut të Vanuatatit.

Jumbo Island, Ontario, Canada – £1,078,344

Në arkipelagun e Gjirit Gjeorgjian qëndron ishulli tërheqës Jumbo.

Crescent Island, Florida – £2,243,907

Ishulli Gjysmëhënës, në ujërat e Floridës, është një rrip me katër akra që është afër një komuniteti të gjallë lokal.

La Sistina, Argentina – £2,180,475

La Sistina është një ishull i izoluar vetëm një udhëtim i shkurtër në aeroplan larg kryeqytetit të Argjentinës, Buenos Aires.

Eagle Island, Minnesota – £1,581,835.50

I quajtur pas banorëve të saj, Eagle Island është një dalje në Liqenin Vermilion në Minesota.

Isla Carabana Sol, Panama – £298,923.30

E vendosur në Dolphin Bay, Isla Carabana Sol është vetëm 25 minuta nga Bocas Del Toro dhe Almirante në Panama me ujë.

Soneva Jani, Maldives – £2,378,700

Resorti i Soneva Jani përmban vila te bollshme në ishujt e tyre të vegjël. Lozhat luksoze janë hartuar nga materiale të qëndrueshme dhe shtigjet prej druri lidhin ato me pronat fqinje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here