Asgjë tjeter nuk është në gjendje të bëjë një vajzë te ëndërrojë me sy hapur se sa fustani i marteses… edhe nëse nuk jeni duke u martuar !

Dashi: fustan i kuq nusërie

Nje nuse Dash kuptohet menjeherë. E saja do të jetë një fustan transgresiv, jashtë skemave, që tregon të gjithë frymën e saj impulsive dhe me iniciativë dhe gjithë pasionin e saj. Një fustan i kuqe i martesës është ajo për ju: një nuse vullkanike që do ta ndezë festen si një zjarr!

Demi: fustan tradicional!

Një nuse Dem nuk mund të heqë dorë kurrë nga një fustsan i bukur tradicionale, me fund të gjatë, bust dhe ndoshta disa dantella, por pa ekzagjerim. E matur dhe elegante, fustani ideal i dasmës për një Dem është ai që do ta bëjë të ndjehet komode , duke vleresuar anën e saj femërore.

Binjakët: fustan me ngjyrë!

Një Binjak gjithmonë duhet të duket, edhe në ditën e saj të dasmës. Me të, mërzitja është e dëbuar, imagjinata juaj është e lirë! Fustani ideal i dasmës për të nuk do të jetë kurrë një veshje tradicionale e bardhë, por do të nxjerr në pah një ngjyrë të habitshme, për ta bërë atë të ndihet unike dhe origjinale.

Gaforrja : fustan me dantelle!

Vajzat e gaforres janë më femeroret e zodiakut. Fustani i përsosur i dasmës për shenjën e tyre duhet ta shtojë këtë veçori: atëherë ata nuk mund ta humbin dantellen romantike, me ëndrrimet e tyre e shoh – nuk e shoh dhe atë bukuri pak retro që gaforret valevisin ne gjithë bukurinë e tyre.

Luani: fustan si princeshë!

Një Luan, në ditën e saj të dasmës, duhet të ndjehet si një princeshë e vërtetë. Fustani e saj ideale do t’i duhet t’i japë asaj pamjen e një sovraneje, të rrethuar nga një sërë ndejkesish në ngazëllim për të. Nga ana tjetër, ajo pëlqen të ndihet si numri një në jetën e përditshme, e lëre më në një rast kaq të veçantë!

Virgjëresha: fustan i thjeshtë!

Për një Virgjëresha nuk ka asgjë më të keqe se një nga ato veshjet e dasmave të stilit të “fryre”, plot dantella dhe stolira. Veshja ideale e saj duhet të jetë e thjeshtë, lineare, jo e tepruar dhe – nëse është e mundur – edhe e rehatshme dhe funksionale! Sepse bukuria për të shtrihet në thjeshtësi.

Peshorja : fustan i kërkuar për dasmën!

Kujdes: një Peshore mund të marrë një jetë për të gjetur fustanin ideal të dasmës ! Nuk është nga ato që kenaqet lehtësisht dhe, mbi të gjitha, fustani i përsosur e dasmës për të duhet të jetë i veçantë dhe i studiuar mire, për të nxjerrë në pah të gjithë unicitetin e saj dhe rafinimin shembullor.

Akrepi: fustan sirenë!

Akrepi nuk mundet absolutisht të heqë dorë nga te ndjerit e bukur dhe sexy në ditën e saj të dasmës! Fustani i përsosur për të do të jetë ajo qe eshte e aftë të nënvizojë dhe theksojë shkëlqimin e formave të saj, duke bërë maksimumin nga sensualiteti i saj femëror. Një veshje sirenë do të ishte e përsosur!

Shigjetari: fustan i shkurtër !

Një Shigjetar në ditën e dasmës dëshiron, para së gjithash, të argëtohet dhe të gëzojë çdo moment me zemërgjerësi dhe shumë argëtim! Fustani ideal i dasmës për të është ai i shkurtër: ne modë, i thjeshtë, por mbi të gjitha i rehatshem, që të mund të kërceni me burrin deri natën vonë!

Bricjapi: fustan minimalist!

Hijeshia e një vajze Bricjap është e bërë me qetësi, thelbësi dhe përsosje. Fustani ideal i dasmës për të është ajo minimaliste, me forma të thjeshta dhe me gjeometra të pastër. Ndalohet çdo lloj stolie ose e tepërt: fustanin i saj nuk duhet të ketë asgjë më shumë se e nevojshme, sepse klasi në këtë shenjë është i lindur.

Ujori : fustan eco-friendly!

Një vajzë Ujori është gjithmonë altruiste dhe e vëmendshme ndaj problemeve të botës, plus ajo pëlqen kontaktin e drejtpërdrejtë me natyrën. fustani ideale i dasmës për të do të jetë eko-miqësore, në pëlhura që respektojnë mjedisin dhe që do ti sigurojnë veshjes së saj origjinalitetin më të madh, për një martesë të vetëdijshme dhe shembullore.

Peshqit: Fustan rozë!

Fustani ideal ei dasmës për një vajzë Peshqit duhet të jetë në gjendje ta bëjë te enderroje me sy hapur . Romantike dhe femërore, Peshqit do të zgjedhë një fustan të dasmës rozë, ndoshta në variantin e pluhurave, qe të ndjehet glamour dhe në të njëjtën kohë protagoniste e një përrallë të vërtetë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here