Thashethemet sugjerojnë se Apple do të hedhë ne treg iPhone 9 me madhësi super të madhe , 11 ose XL në 2018. Apple është i njohur për obsesivitetin per ti bërë pajisjet te saj gjithmone e më të vogla .

Por tani pretendohet se iPhone tjetër mund të jetë edhe më i madh se çdo celular i Apple që është bërë më parë. Apple po punon fshehurazi në një telefon të ri me një ekran masiv prej 16.5 cm , ka deklaruar Bloomberg.

Thashethemet sugjeruan se mund të quhet iPhone X, 9 ose edhe XL. Megjithatë Bloomberg sugjeroi se i është dhënë emri i koduar D33.

“Kjo është një marreveshje e madhe,” tha Gene Munster, një bashkë-themelues i ndërmarrjeve Loup Ventures dhe ekspert i Apple. Apple gjithashtu pritet të planifikojë një iPhone krejtësisht të ri dhe më të lirë, sepse iPhone 8 është shumë i ngjashëm me modelet e mëparshme dhe buxheti i lumtur i fansave mund të duan të blejnë diçka të re.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here