Smoothies janë një mënyrë ideale për të filluar ditën me dozën e duhur të energjisë. Ato gjithashtu favorizojnë tretje të mirë dhe pastrojnë trupin.

Përbërësit:

1 banane
2 zarzavate me spinaq
1 filxhan qumësht i bajameve (250 ml)
1 lugë gjelle mjaltë (25 g)
kube akulli (për shije)

Përgatitja

Përzini ne blender bananen, spinaqin dhe qumështin e bajameve. Shtoni lugën e mjaltit.Vazhdoni të përzierni deri sa të merret një krem i trashë dhe homogjen.
Së fundi, dekorojeni me disa kube akulli dhe shërbejeni.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here