Poster i filmit “Çocuklar Sana Emanet” (Të lë amanet femijet) me protagoniste aktorin Engin Akyürek dhe Hilal Altınbilek.

Filmi i shumepritur eshte drejtuar nga Çağan Irmak, regjisor i suksesshëm i filmave të paharrueshëm të kinemasë turke si “Babam ve Oğlum” (Babai dhe djali im), “Dedemin İnsanları” (“Njerezit e gjyshit tim”) dhe “Unutursam Fısılda” (Me kujto nëse unë harroj).

Figurat e famshem si Şerif Sezer, Hilal Altınbilek, Birsen Dürülü, Ogun Kaptanoğlu dhe Osman Alkaş shoqërojnë Akyürek në film që do të surprizoje tej mase audiencën me skenarin e saj me tema te trajtuara qe do ju lene pa fryme.

Filmi, i cili shfaqet më 23 mars në Turqi, flet për ngjarjet e jashtëzakonshme që lindin në një qytet personazhit Kerem, i luajtur nga Engin Akyürek, pasi vuajti një aksident traumatik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here