Largimi i Marco Asensios nga Real Madrid kete vere po behet gjithnje e me i mundur. Problemi eshte qe futbollistit i ka ardhur ne maje te hundes aktivizimi vetem per pak minuta me Los Blancos.

Largimi i mundshem i Zidane dhe ardhja e nje traineri te ri, mbajne gjalle shpresen e Marcos per te qendruar, por nese francezi mbetet ne stol, eshte e qarte qe do te largohet. Dhe ofertat nuk i mungojne.

Dhe ka shumë ekipe që janë të gatshëm të marrin yllin e ri premtues. Oferta që Asensios po i pëlqen më shumë vjen nga Premier League.

Manchester City po e ndjek nga afër sulmuesin spanjoll. Pep Guardiola i ka kërkuar klubit të jetë i vëmendshëm ndaj situatës së tyre dhe nëse mbetet e njëjta mund të ketë te reja ne horizont.

nderkohe Real Madrid eshte i vetedijshem per situaten dhe jane te shqetesuar..

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here