Francesco Totti beson se Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë pavarësisht se Cristiano Ronaldo rriti nivelin në pesë topa te arte më parë këtë muaj.
Si Messi dhe Ronaldo, edhe Totti ishte një figurë e admiruar gjatë një karriere madhështore të luajtur në Romë që zgjati tre dekada.

Megjithëse, tani sheh ngjarje të tilla si lëvizja rekorde e Neymar nga Barcelona në Paris Saint-Germain, si një shembull i futbollit që shkëputet pa turp me të kaluarën e tij, ish-sulmuesi i Italisë është i lumtur të mahnisë dy të mëdhenjtë e këtij brezi.

“Unë me të vërtetë preferova futbollin shumë kohë më parë. Sot është thjesht i çmendur,” tha ai në Konferencën Ndërkombëtare të Sporteve në Dubai.

“Futbolli ka ndryshuar thellësisht mes kohës sime dhe tani. Preferoj ate futbollin romantik të meparshmin, tani është e gjitha për biznesin.

“Ka lojtarë si Ronaldo dhe Neymar, por Neymar është një shembull i këtij çmimi të madh, është shumë për të paguar 250 milionë euro për një lojtar.

“Por., Messi është numër një, thjesht mos i thoni gje Cristianos!”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here