Dieta amerikane arrin të eliminojë tre kg në vetëm tre ditë. Është një regjim ushqimi që ju lejon të shkatërroni yndyrën në një kohë shumë të shkurtër. Një rregull themelor i kësaj diete është patjetër konsistenca dhe serioziteti. Megjithatë, para se të filloni dietën amerikane, ju këshillojmë që të bisedoni me mjekun tuaj.Dita e Parë
– Mëngjesi: gjysem gote lëng qitroje, një fetë bukë, një lugë gjalpë kikiriku. Dreka: 125g ton natyral, një fetë buke e thekur, 1 kafe pa sheqer. Darka: 90g mish, 250g bishtaja, 250 panxhar ose karrota, një mollë dhe 125g akullore me vanilje.

Dita e dytë – mëngjes: një vezë e zier, një fetë buke e thekur, gjysmë banane, kafe pa sheqer. Dreka: 125g ton ose 250g djathë, 5 crackers te kripur. Darka: 250g brokoli, 125g karrota, gjysmë banane dhe 125g akullore me shije vanilje.

Dita e tretë
-mëngjes: një vezë e zier, një fetë buke e thekur, kafe pa sheqer. Dreka: një fetë djathë, 5 crackers të kripur, një mollë të vogël, kafe pa sheqer. Darka: 250g ton, 125g karrota, 250g fasule, një mollë ose 250g pjepër dhe 125g akullore me luleshtrydhe.

Gjatë tri ditëve është e nevojshme të pini shumë ujë duke shmangur ëmbëlsirat, vajin dhe gjalpin.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here