Për shkak të angazhimeve të shumta, ish-kapiteni i Romës, Francesco Totti pas vetëm dy javësh, nuk mori pjesë në leksionin e rradhes për licencën e trajnerit.

“Nuk e di cfare do bej tani e tutje, kam pak frike per kete”, u shpreh ai ditën e lamtumirës perballe stadiumit olimpik i perlotur.

Një kapitull i ri per Tottin duket se i dha entuziazëm fillimisht, sic ishte marrëveshja me presidentin Pallotta, mbledhjet me drejtuesin ekzekutiv Monchi, transfertat me skuadren, kollarja perfaqesuese ne tribune dhe sigurisht, buzëqeshja e bere virale qe prej shortit të Ligës së Kampionëve, kur Francesco nxori Barcelonën kundërshtar te Juventusit..,serish.

Ma quindi per il sorteggio nessun rancore? 😂 Grande Gigi, sempre il numero 1

A post shared by Francesco Totti (@francescototti) on

Keshtu ish futbollisti hyri ne idene e udheheqjes, pa marrë parasysh nëse kjo ide për t’u bërë një trajner do të vendosej përkohësisht mënjanë.

“Tani për tani, jam në dispozicion të Romës“, tha ai. “Rolin do ta kuptojmë më vonë, por unë dua të jap një dorë kudo që është e nevojshme, qe nga të rinjtë deri në ekipin e parë.”

Një ambasador i vërtetë verdhe e kuq…edhe pa leksione!!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here