Cdo gje po tregon qe Despacito nuk eshte thjesht kenga e veres 2017. Një hit i Luis Fonsi – ne bashkepunim me Daddy Yankee dhe Justin Bieber në remix – ka arritur një tjetër moment muzikor, pasi lidhi rekordin 16-javesh te Mariah Carey per One Sweet Day në vendin e pare ne renditjen Hot 100, njoftoi Billboard te henen.

Kënga e Fonsi dhe dueti i Carey me Boyz II Men, One sweet day – e cila mbretëroi në vendin e parë në 1995 dhe 1996 – janë këngët qe kane qendruar me gjate ne vendin e pare në historinë 59-vjeçare të billboarde-ve

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here